Що обрати, блочний арбалет, чи рекурсивний арбалет


Важко, якщо не сказати, неможливо визначити, яка конструкція арбалета краще, зручніше, надійніше. Кожна має свої плюси і мінуси, плюси в певних умовах можуть виявитися недоліками, і навпаки. Розглянемо кожну модель більш конкретно, розбивши оцінку на окремі компоненти. А який арбалет купити, і для яких завдань використовувати, нехай користувач уже вирішить самостійно.


Простота конструкції.

Тут рекурсивні моделі поза конкуренцією. Вони влаштовані набагато простіше, як наслідок, можливі самостійні невеликі ремонти, без залучення фахівців і зайвих матеріальних витрат. Можливий навіть легкий ремонт в польових умовах, а також заміна тятиви, настройка певних елементів конструкції за умови наявності при собі мінімуму інструментів.

На противагу цьому, блокові арбалети вимагають професійної настройки і синхронізації ексцентрикових блоків, в яку неспеціалісту краще не влазити зовсім. І вже точно неможливий ніякий самостійний ремонт в польових умовах, навіть заміна тятиви повинна проводитися професіоналом. Тому будь-яке мінімальне пошкодження налаштувань арбалета ставить хрест на полюванні до візиту в майстерню.


Зручність прицілювання.

У блочного арбалета більш масивні плечі (через наявність складної системи блоків і тросів на них), тому передня частина всієї конструкції помітно більш важка, центр ваги зміщений кілька вперед від прицілюватися стрілка в порівнянні з рекурсивним аналогом.

У рекурсивного арбалета плечі, як правило, хоч і довше, але важать менше, як наслідок, наведення на ціль легше, запобігти вібрацію при прицілі простіше.


Точність.

Та обставина, що вам простіше прицілюватися, саме по собі не гарантує точності стрільби. Легкість знаряддя часто гарантує сильну віддачу при пострілі. Арбалети в цьому сенсі не виняток. Тому більш масивні плечі, більш плавна робота його механізму пуску стріли, для арбалета блокової конструкції є гарантіями високої точності при стрільбі.

Стріляє, звичайно ж, не арбалет сам по собі, а стрілок. І від його майстерності залежить багато, але можливостей проявити свою майстерність, блоковий арбалет своєму власникові надає набагато більше.


Компактність в різних умовах.

Якщо при транспортуванні арбалет будь-якого типу можна розібрати, від'єднавши плечі з колодками, то компактність не матиме вирішального значення. Особливо, якщо ви перевозите арбалет на автомобілі. Більш важливі габарити пристрою вже безпосередньо в умовах застосування.

Блоковий арбалет при рівних показниках сили натягу завжди має істотно менший розмах плечей. І якщо ви використовуєте арбалети для полювання в лісі, це властивість створює більш комфортні умови полювання. Менша ймовірність того, що при пострілі плече арбалета зачепиться за рядом стоїть дерево, з нього зручніше стріляти з засідки або в будь-яких інших умовах обмеженого простору, в яких може застосовуватися бойової арбалет.

При полюванні на більш вільному просторі (поле, рідколісся і так далі) або при спортивній стрільбі не в обмежених умовах такий фактор, як компактність, вже не має принципового значення, і можливості рекурсивних моделей не отримують обмежень, описаних вище.


Ціна і обслуговування.

За інших рівних характеристиках, через складність пристрою, ціна буде вище і складніше обслуговування у блокових моделей. Хороший рекурсивний арбалет теж має свою ціну, але його простіше і помітно дешевше обслуговувати.


Ми розглянули більшість проблем і переваг, які гарантують своїм користувачам і ті і інші різновиди конструкцій арбалетів. Сподіваємося, що керуючись нашими рекомендаціями, ви виберете найбільш підходящу для своїх завдань необхідну вам модель, виходячи вже з власних уподобань. Але дозволимо собі деякі поради в якості висновку.

Якщо ви не проти того, щоб витратити кілька додаткових коштів і зусиль по обслуговуванню арбалета на догоду більшої точності стрільби (незалежно від завдань: полювання, риболовля, спорт, дозвілля або інше), то має сенс придивитися собі блочну модифікацію. У тому ж випадку, якщо ви не відчуваєте бажання занадто багато часу і коштів витрачати на обслуговування арбалета, віддаєте перевагу простоту і надійність конструкції, то краще зупиніть свій вибір на якісній моделі рекурсивного типу.

1226

Читайте також

Як правильно вибрати арбалет

Як правильно вибрати арбалет

    Пропустимо стандартну воду типу: що таке арбалет, його переваги, історія і т.п. і пере...

Порівняння бюджетних арбалетів

Порівняння бюджетних арбалетів

В большом ассортименте винтовочных арбалетов, представленных в ассортименте, сделать выбор порой дов...

Плюси і мінуси блочних арбалетів

Плюси і мінуси блочних арбалетів

     Для того, щоб навчитися точно і швидко стріляти з лука, потрібні місяц...

Як обрати арбалет для полювання

Як обрати арбалет для полювання

Перш ніж брати на полювання арбалет ...Не забувайте про три основні особливості цієї зброї:Перша - в...

JivoChat
Viber
Telegram
Допомога Online