Варіанти оперення для стрільби з блочного лука в приміщенні


Сезон таргет-стрільби в приміщеннях не за горами, і зараз саме час подумати про свої налаштування на майбутні старти та змагання.

 Що стосується стріл для блочників, товсті стріли - безперечно кращий вибір. Стріли з великим діаметром допоможуть вам набрати очки на неідеальних пострілах. Такі стріли займають велику площу в мішені, а це значить, що у них більше шансів зачепити лінії підрахунку очок. І все, що вам потрібно зробити, це зачепити стрілою край лінії, щоб набрати очки цього кола.

Але ці товсті стріли, як правило, досить жорсткі і не дуже аеродинамічні. Вам потрібно, щоб вони оберталися якнайшвидше, коли залишають лук, щоб вони рухалися по ідеальній лінії до цілі. Ось чому вибір оперення для стрільби в приміщенні має вирішальне значення.


Мета оперення - направити стрілу. Для великих стріл для приміщення вам потрібно оперення, яке швидко виправить недосконалий політ, викликаний недоліками налаштувань луку або вашої техніки стрільби. Вам потрібно, щоб вони змушували стрілу швидко обертатися, що утримає її на правильному шляху до цілі.

Подумайте про політ футбольного м'яча, кинутого квотербеком. Як правило, найкращі передачі - це ті, при яких м'яч летить ідеальної спіраллю. Це обертання утримує м'яч на лінії, яку зробив квотербек. Для стрільби з блочного лука в приміщенні нам потрібне сильне обертання стріли.

Перш ніж говорити про оперення, давайте поговоримо про стріли, які ми беремо для стрільби з лука в приміщенні. Для турнірів і стартів, які дотримуються правил World Archery і USA Archery, максимально допустимий зовнішній діаметр становить 23/64 дюйма. NFAA та інші організації дозволяють стріли до 27/64 дюйма. Рішення оперення для обох типів стріл будуть однаковими, хоча нерідко можна побачити самі екстремальні варіанти на стрілах 27/64.
Погода в приміщенні не має значення, тому не важливо, будуть це пластикові чи натуральні пір'я. Був час, коли в приміщенні все користувалися стрілами з натуральним пір'ям, але це було до того, як з'явилися пластикові. Сьогодні ж існує велика різноманітність пластикового пір’я (м'які, жорсткі, високі, короткі), і тому все більше лучників для таргет-стрільби в закритих приміщеннях воліють пластикові натуральним пір'ям, через їх підвищену міцність. Пір'я є пір’я. Єдина реальна відмінність - це довжина і форма.

 Думайте широко, коли вибираєте оперення для своїх стріл для стрільби в приміщенні. Великі пірця забезпечують краще пілотування, тому 4- і 5-дюймові пір'я є звичайним явищем для стрільби в приміщенні. Ви можете взяти і коротше - скажімо, від 3 до 4 дюймів - якщо вирішите зробити стрілу з чотирма пірцями, а не з трьома, як зазвичай. Чотири коротких пера будуть направляти вашу стрілу так само добре, як і три довгих.

М'які пластикові пір'я краще вибачають помилки лучника, а жорсткі - швидше обертають стрілу. Виберіть м'яке, якщо хочете використовувати довге перо з різким гвинтом, наприклад, на 4 або 5 градусів. При зміщенні пір’я здвигається під кутом вліво або вправо від центру вниз вздовж древка, а оперення по спіралі згинається. І те, і інше викликає обертання.
 Довгі пластикові пір'я, зміщені на 4 або 5 градусів по спіралі, повинні мати можливість згинатися. М'які пір'ячка згинаються краще жорстких. З іншого боку, жорсткому перу не потрібно стільки зміщення/спіралі, щоб направити стрілу.

Ми вже зачепили тему, то давайте поговоримо про зміщення та гвинтове оперення. Ви повинні встановити пір'ячко на древко, щоб прискорити обертання в тому напрямку, в якому стріла природньо обертається при виході з лука. Так ви зможете ще швидше обертати стрілу при кожному пострілі.

 Візьміть одне з ваших древок для стрільби в приміщенні без оперення. Встановіть на тятиву і намалюйте коротку лінію до центру стріли біля кінця хвостовика. Встаньте приблизно на 10 футів перед мішенню та зробіть постріл голим древком. У мішені подивіться на лінію, щоб побачити, в який бік повернулася стріла без оперення. Якщо лінія знаходиться зліва від свого центрального положення, стріла обертається проти годинникової стрілки. Якщо справа, стріла обертається за годинниковою стрілкою.

Оперення зі зміщенням/гвинтом вліво прискорює обертання проти годинникової стрілки. Оперення зі зміщенням/гвинтом вправо прискорює обертання за годинниковою стрілкою.
Який буде потрібно градус зміщення/гвинта ви повинні визначити експериментально. У приміщенні я б не став опускатися нижче 3 градусів, незалежно від того, м'яке у вас оперення або жорстке. Стандартний раунд в приміщенні стріляється з 20 ярдів, а це недалеко. Стріла повинна почати обертатися і рухатися по курсу за дуже короткий час. Величина зміщення/гвинта, яку ви встановите, визначає ці умови. Експериментуйте з різними налаштуваннями, щоб побачити, які з них забезпечують найбільш точні результати.

Яким має бути оперення - високим або низьким? Висота забезпечує краще керування. Ви можете трохи зменшити висоту, якщо виберете довше перо, хоча наднизьке оперення буде не кращим вибором. Але якщо ви виберете більш коротке оперення - наприклад, 3 дюйма - постарайтеся взяти оперення з гарним високим профілем, щоб компенсувати недолік довжини.

Вибираючи оперення для стрільби з лука в приміщенні, не думайте, як мисливець. Шум не має значення, і тут немає вітру, тому не турбуйтеся про те, що високі пір'я будуть викликати спротив. Також, швидкість стріли майже не має значення, оскільки ви стріляєте в приміщенні з відстані всього 20 ярдів. Так що не турбуйтеся про оперення, яке може уповільнити вашу стрілу. Вам потрібно трохи швидкості для вибачення деяких помилок пострілу, але точно поцілити набагато важливіше.

159

Читайте також

Вибір оперення стріли для блочного лука

Вибір оперення стріли для блочного лука

У 1954 році винахідники Вільям та Фредерік Фолберт подали заявку на патент пластикового оперення для...

5 причин, щоб навчити дітей стріляти з луку

5 причин, щоб навчити дітей стріляти з луку

    Сьогодні, під впливом «Голодних ігор», «Хороброї серцем», та Соколиного Ока з «Ме...

Вибір спортивного блочного лука

Вибір спортивного блочного лука

Безумовно, можна стріляти з будь-якого блочного лука практично в будь-якому змаганні, де дозволені б...

Стріли Easton

Стріли Easton

      Будь-який поважаючий себе лучник знає, що для гарної стрільби не...

JivoChat
Viber
Telegram
Допомога Online