Якої довжини мають бути стріли?

Припустимо моя довжина розтяжки - 29 дюймів. Чи правильно що, стріли для мого блочного лука повинні бути також 29 дюймів?

Лучники часто допускають, що довжина розтяжки повинна дорівнювати довжині стріли. Але насправді краще думати про ці дві величини що підпадають одна до одногї, але не пов'язані безпосередньо між собою. Довжина вашої розтяжки, звичайно, буде впливати на довжину ваших стріл. Якщо ваша довжина розтяжки 30 дюймів, ви не станете стріляти стрілами довжиною 25 дюймів, так як вони будуть занадто короткими.


Стріли необов'язково повинні бути 30 й більше дюймів. Все залежить від того, який упор для стріли (полку) ви використовуєте, а також від місця розташування наконечника стріли на полиці. Цілком можливо вистрілити стрілою довжиною від 28,5 до 31 дюйма.

У самому короткому варіанті стріли, довжини може бути не достатньо, щоб ідеально розташувати стрілу на полиці, оскільки під час натягу тятиви не залишиться місця для маневру. Що також може викликати проблеми з нестачею робочого діапазону при використанні мисливських наконечників. Деякі з них мають досить довгі леза. Якщо ви використовуєте падаючу полку, занадто коротка стріла при використанні наконечника не стандартної форми може чіпляти передню частину полки при її зведенні, що гарантуватиме погані показники.


Мінімальна довжина стріли визначається місцем, де знаходиться точка дотику упору та валу стріли по відношенню до місця розміщення полки на рукояті лука.

Навіщо потрібні мінімально можливі за довжиною стріли?

Припустимо, ви намагаєтеся досягти максимальної початкової швидкості польоту стріли. Чим коротше стріла, тим менше вона важить. Наприклад, ви стріляєте стрілою Easton Axis діаметром 5 мм та жорсткістю 300 одиниць, яка важить 10,7 гран на дюйм, обрізка на 2 дюйма знизить вагу трохи більше ніж на 21 гран, що в свою чергу збільшить швидкість польоту стріли на кілька футів в секунду .


Але при обрізанні стріл до мінімальної довжини можуть виникнути підводні камені. В основному, чим коротше стріла, тим вона жорсткіше. Якщо взяти дві однакові стріли та обрізати одну до 30 дюймів, а другою до 28, можна помітити, що більш коротка стріла буде менш пружною. Це важливий параметр, наприклад, при стрільбі мисливськими наконечниками з фіксованими лезами.

По таблиці жорсткості стріл Easton, для довжини стріли 30 дюймів й сили натягу лука 70 фунтів, рекомендований спайн - 250. Але якщо зменшити довжину цієї стріли до 28 дюймів, то рекомендоване значення в таблиці жорсткості вже буде вказувати на спайн - 340, що в свою чергу менше на два ступені, щодо початкової жорсткості стріли в 250 одиниць.

Чи може стріла бути занадто довгою?

Більшість валів нових стріл мають довжину 32 дюйма, до того як стріли будуть зібрані та обрізані, це максимальна довжина стріли якої можна вести стрільбу. Залежно від вашої довжини розтяжки, така стріла може довгим списом стирчати з рукояті вашого лука при повній розтяжці. Така стріла що стирчить, буде заважати комфортному пресуванню та поводженням з луком. Крім того, це додаткова вага, яка не служить ніякій меті, крім уповільнення вашої стріли в польоті.


Отже, що таке золота середина?

Ви не помилитеся, якщо укоротите стрілу так, що б при повному натязі, кінець стріли був на одному рівні з передньої крайньою частиною рукояті. Така довжина буде ідеально працювати з усіма видами полиць представленими на ринку. У вас не виникне проблем при використанні нестандартних наконечників.

Гарне практичне правило - стріла не повинна бути коротше середини рукояті лука. При повній розтяжці, закінчення стріли буде перебувати рівно посередині полиці.

Кращий спосіб визначити, якої довжини повинні бути ваші стріли, - це заміряти необрізану стрілу на всю довжину та розтягнути лук разом з нею. Далі, попросити друга вказати маркером точки, де необхідно обрізати стрілу. Після того як у вас буде промаркована стріла, ви зможете прирівняти по довжині вали всіх інших ваших стріл.

За основу взята стаття: https://archery360.com/2021/08/03/how-long-should-your-arrows-be

82
JivoChat
Viber
Telegram
Допомога Online