З якого матеріалу повинні бути стріли?

Стріли можуть бути виготовлені з безлічі різних матеріалів, вибір матеріалу в основному буде залежати від виду стрільби та типу лука, до якого застосовуються стріли. В основному, для виготовлення валів стріл використовують три найпоширеніших матеріали: дерево, алюміній та карбон (також композитні матеріали, карбон-алюміній). Ви можете використовувати практично будь-який матеріал стріл, наприклад, для рекурсивного лука, але ви напевно отримаєте результати краще, якщо стріли будуть підібрані правильно.


ДЕРЕВ'ЯНІ СТРІЛИ

Дерев'яні древка використовують для виготовлення стріл в основному для традиційної стрільби або лучники, що стріляють з «порожнього» лука barebow (без додаткових аксесуарів). У традиційних луків класичний зовнішній вигляд, вони виготовлені з натуральних матеріалів. Для проклейки оперення на дерев'яних стрілах використовую натуральне перо індички.


При замовленні дерев'яних стріл, необхідно знати силу натягу лука, з якого ви стріляєте, що б підібрати коректну жорсткість древка для виготовлення стріли. Використання дерев'яних стріл не дає особливих переваг в точності через природні нерівності деревини як матеріалу. Якісно виготовлені дерев'яні стріли красиво виглядають й стріляють, як аналогічні перші стріли сотні років тому.

АЛЮМІНІЄВІ СТРІЛИ

Алюмінієві стріли в основному використовуються для професійної спортивної стрільби в приміщеннях, або для новачків, яким потрібна більш ресурсомістка та міцна стріла. З огляду на ці два моменти, алюмінієві стріли бувають різних розмірів та рівнів якості. Алюмінієві вали низького рівня, для лучників початківців, можуть варіюватися в ціні від 30 до 40 доларів за дюжину, в той час, як стріли високого рівня якості, в середньому, можуть коштувати від 130 до 140 доларів за комплект.


Велика різниця в ціні пов'язана з рівнем якості виробничого процесу. У якісних стріл, більш жорсткі допуски виготовлення, за такими параметрами як: спайн, вага та прямолінійність (кривизна). Маркування алюмінієвих стріл позначається чотиризначним кодом, що означає спайн стріли. Наприклад, на стрілі може бути написаний код 2314: 23 - це приблизний зовнішній діаметр вала в 64-й частці дюйма, а 14 - товщина стінки валу в тисячних частках дюйма. Більший діаметр, як і більша товщина стінки, дозволять отримати жорстку стрілу, яка підходить для луків з великою силою натягу. Щоб отримати більш точну інформацію, який спайн алюмінієвої стріли найкраще підходить для вас, необхідно звернутися до порівняльних таблиць жорсткості стріл зазначених в каталогах виробника.


КАРБОНОВІ СТРІЛИ

Карбонові вали, так само як і композитні вали з карбону та алюмінію, є одними з найбільш поширених матеріалів для стріл. В основному вони використовуються для стрільби на дальні дистанції або для 3D-стрільби по мішенях.


Спортивні стріли для стрільби на великі дистанції, як правило, дуже тонкі, що б «ковзати» під час польоту, з найменшим зустрічним опором вітру. Карбонові стріли для полювання або 3D-стрільби мають більший діаметр, бо застосовуються на менших змагальних дистанціях та ділянках в межах вітрозахисту дерев. Також тонкі карбонові стріли можуть бути виготовлені з застосуванням композитної технології виробництва. Така стріла виготовлена з алюмінієвого сердечника (порожнього усередині) та карбону, обернутого навколо нього в якості зовнішнього шару вала.

Профіль стріли може відрізнятися, від паралелі по всій довжині стріли, до параболічної форми на кінчиках вала стріли, з трохи меншим діаметром, ніж посередині. Така конструкція спрямована на досягнення більшої жорсткості стріли з мінімальною кількістю використовуваного матеріалу.


Маркування жорсткості карбонових стріл позначено конкретним числом, яке буквально вказує, наскільки жорсткою або м'якою є стріла. Спайн стріли - величина відхилення (наскільки сильно згинається) вала стріли, коли на його середину здійснює прямолінійний тиск вантажу масою у 2 фунти. Дане число вказує величину відхилення в тисячних частках дюйма. Приклад, стріла з маркуванням спайну 380 буде жорсткіше, ніж стріла з величиною спайну 750. Дотримуючись інформації з таблиць жорсткості карбонових валів, ви отримаєте відмінну відправну точку, для більш точного підбору стріл під вашу силу натягу.

Вибір стріл, на перший погляд може здатися складним завданням, головне, не поспішати, та вибрати відповідні стріли, виготовлені з правильного матеріалу, для ваших цілей й задач. Це дозволить вийти на якісно новий та приємний рівень стрільби з лука.

В основу взята стаття: https://archery360.com/2021/06/08/should-your-arrows-be-carbon-aluminum-or-wood

42
JivoChat
Viber
Telegram
Допомога Online