Як стрільба з луку впливає на здоров’я?


Зараз гостро стоїть проблема з такими захворюваннями, як ожиріння та хронічна депресія, ці проблеми вимагають не радикальних методів лікування, а методичного дотримання здорового способу життя. В той же час кількість лучників збільшилась з 14% у 2012 до 21,6 млн по всій країні. Тепер ви думаєте: і як же все це пов’язано? Чи може стрільба з луку покращити здоров’я або якість життя? Це можливо, не вагайтесь.

Як повідомляє СNN один з п’яти людей на планеті буде страждати на ожиріння до 2025 року. Те, що колись було табу тепер жваво обговорюється в новинах з наголосом на комплексний підхід у питаннях здоров’я, та з негативним ставленням до ідеї все тримати в собі. Бути здоровим – не означає просто мати гарний вигляд. Це означає почуватись на всі 100% та постійно підзаряжати тіло, розум та дух.

 Стрільба з луку живить твоє тіло

Згідно Гарвардського університету 30 хвилин стрільби з луку спалюють 100 ккал в залежності від ваги тіла. На додачу правильне натягнення тятиви зміцнює м’язи рук, спини, грудей , передпліч та плечей. Зміцнений м’язовий каркас робить кращою статуру та прилив крові , тим самим збільшується енергетичний рівень, так через клітини поступає більше кисню до всіх органів. Але на цьому переваги стрільби з луку для здоров’я не завершуються.

Стрілець параолімпійської збірної Лей Волмслі звернулась до стрільби з луку , щоб полегшити ревматоїдний артрит та пережити психологічну травму після розлучення. Волмслі і подумати не могла, що стрільба з луку стане обов’язковою частиною у боротьбі з артритом, але її лікар доктор Деніел Дж. Ловел з дитячої лікарні в Цинцинаті вважає, що стрільба має ряд переваг для таких хворих.

« Стрільба з луку та ревматоїдний артрит просто ідеально підходять одне одному, адже регулярні тренування розвивають точність та м’язову пам’ять , що вдається багатьом людям у спорті»,- сказала Ловел в інтерв’ю з Меделін Ван для Everyday Health.

Ван запропонувала Ловел та її колегам ввести стрільбу з луку дітям з артритом у літньому таборі. « Стрільба гарна тим, що її можна адаптувати для людей з різними захворюваннями»,- каже Ван.

Давайте візьмемо для прикладу «безрукого стрільця» Мета Штуцмана. Він народився без рук та використовує свою праву ногу, для того щоб вкладати стрілу та тримати лук, та спеціальний спускний механізм, що прилаштований до його плеча, щоб натягувати та спускати стрілу. В той же час, Дженіс Волт- сліпий стрілець, яка стріляє із спеціально адаптованим знаряддям. Не дивлячись на їх фізичні вади, Штуцман та Волт отримують переваги, такі як покращений фокус , сила та координація. Вони також отримують дозу адреналіну під час тренування.

Розгляньте вашу 30 хвилинну перерву на обід як можливість постріляти з луку в парку неподалік. Вправи з луком допоможуть спалити калорії та подолати негативний ефект від сидіння в офісі.

Стрільба з луку наповнює розум

Якщо ви страждаєте від депресії, ви не єдині такі. Згідно Світової організації здоров’я, приблизно 450 млн людей по всьому світі намагаються подолати депресію. «Хафінгтон Пост» рекомендує фізичні вправи та медитацію для покращення емоційного здоров’я. Зі стрільбою ви вб’єте двох зайців одним пострілом.

Луіз Редман, чемпіон Австралії зі стрільби з луку, звернулася до цього спорту, щоб подолати депресію. « Я страждала післяродовою депресією після обох дітей»,- розповіла Редман в інтерв’ю для Canberra Times. « Коли на світ з’явилася Ейнслі, я знала, що це знову починається, та хотіла зробити щось, аби уникнути депресії.»

Редман не хотіла хандрити вдома. Вона хотіла бути активною, тому вона обрала лук та стріли для емоційного зцілення. « Ви повинні знаходитись в стані медитації, коли ви стріляєте з луку»,- каже вона. « Ви не можете більше нічого робити. Це мені дуже сподобалось. Це було набагато краще, ніж сидіти на підлозі та бубоніти собі під носа та жаліти себе!»

Редман вважає, що стрільба з луку стала ідеальними ліками від її післяродової депресії. Вона каже, що зцілення набагато ближче, ніж думають люди, та надихає інших мам шукати допомоги в стрільбі з луку.

 Ветерани різних війн також звертаються до стрільби з луку, щоб подолати посттравматичний стресовий синдром. SB Nation взяли інтерв’ю у американських лучників на іграх Invictus 2016, міжнародному параолімпійському заході присвяченому пораненим ветеранам. Принц Гаррі заснував ці ігри у 2014 році. Слово «invictus» означає «незламний». Іншими словами, ігри надихають ветеранів бути незламними та не піддаватись тим моральним та фізичним травмам, які вони отримали під час служби. Але не дивлячись навіть на це, кожен день для них - битва.

Джошуа Ліндстрем, стрілець та відставний сержант першого класу армії США, поділився як він справляється з травматичним синдромом головного мозку. « В мене травматичний синдром головного мозку - невидима травма яка дає знати про себе в різних ситуаціях, тоді мені потрібно зібрати до купи себе та думати над тим , як не почувати себе дефектним»,- каже він для SB Nation.

Ліндстрем досягає цілісності, коли включає процес медитації в стрільбу з луку. « Перед тим як вистрілити, мені потрібно помедитувати 15 хвилин», він каже. « Мені потрібно вийти з того мене, який постійно злиться, та увійти до спокійного та зосередженого, яким я був раніше.»

Ліндстрем каже, що медитація перед стрільбою допомагає йому подолати злість, так він може впоратись зі стресом , хвилюванням або болем. « Кожного разу, коли я долаю щось, незважаючи на все, що сталося я стаю сильнішим. Кожен раз робить наступний більш успішним та легким.»

Депресія протягом довгого часу була під табу для обговорення, і лікувалася тільки недалекими медикаментозними методами. Такі недалекі методи призвели до ще більшої закритості таких відомих людей, як Рубі Роуз, Демі Ловато, Джон Грін та Джаред Падалескі, а інших, навпаки, надихнули на пошуки рішення.

Депресія – це так річ, якої не варто соромитись, хоча багато людей наодинці борються із депресивними думками кожного дня. Треба обсудити всі варіанти лікування з вашим лікарем. Розгляньте стрільбу з луку, як річ яка допоможе зрушити ваш фокус з проблемної точки та відволікти розум від постійної напруги.


Стрільба з луку наповнює ваш духНаціональний інститут здоров’я поставив на вершину піраміди «духовне здоров’я». Згідно засновника інституту доктора Білла Хеттлера, це означає пошук сенсу життя та існування у цьому світі.

Стрілець з блочного луку Саманта Тракер перенесла позитивне мислення та пошук сенсу існування у свої думки та надихає інших робити те саме.

Тракер є ветераном повітряних військ та надією Ріо 2016. Вона виросла на ранчо в Небрасці, та ніколи і подумати не могла, що стане « елітним атлетом», особливо після втрати лівої руки в аварії на мотоциклі.

« Кожна дія зароджується в думці, яка її продукує. Будь то стрільба з луку, чи будь що інше, ви постійно думаєте про щось і воно становиться заднім фоном всіх інших ваших думок  і це дуже важливо. Якщо ви не щасливі , як стріла влучає в ціль, або невдоволені своїм місцем у житті, це все відображається на ваших думках. Я народилася повноцінною та втратила руку. Ця подія могла стати трагедією, але я зробила з неї позитивну річ.»

Тракер переносить силу думок на всі життєві події. « Розлучення, звільнення, персональні трагедії і до найменших розчарувань, таких як зламана машина»,- каже вона. « Немає ніякого значення, який масштаб трагедії, головне ваше відношення до ситуації. Тож нехай воно завжди буде позитивним!»

Обравши «позитивне», Тракер досягла душевної рівноваги та надихає інших робити те саме. « Чим для мене стала стрільба з луку, так це можливістю показати людям всього світу що не треба здаватися. Я люблю дивитись, як люди ставлять під сумнів власні страхи та долають їх. Часто люди думають, що вони жертви обмежень , але насправді це не так. Це всього на всього те, у що вони вірять. Я завжди шукаю можливість, яка б надихнула мене, дала мотивацію та надихнула інших людей.»

Стрільба з луку наповнює здоровими відносинами

Стрілець з рекурсивного луку Емма Харріс почалася стріляти з луку разом із вітчимом, коли їй було вісім років. Її вітчим  Кевін – скалічений в битві ветеран.

« Йому не надавали майже ніяко допомоги в боротьбі з фізичними та душевними травмами», - каже Мішель Сімпсон- Сміт, дружина Кевіна та мама Емми. « Коли він познайомився з Еммою, він почав часто брати її за місто та тренувати, що допомогло йому знову повернутись у життя. Це стало вирішальним фактором на шляху до одужання та отримання сертифікату тренера США зі стрільби.»

Стрільба з луку пов’язала емоційно Емму та її вітчима, та допомогла їй побудувати відносини зі студентами її ж віку. « Емма була дуже сором’язливою, та рідко спілкувалась з іншими, окрім найрідніших. Стрільба з луку допомогла розкріпоститись. Тепер її не впізнати! Вона постійно щось розказує та сміється!», - каже її мати.

Також, стрільба з луку це індивідуальний вид спорту - ви самі контролюєте, куди влучають ваші стріли - стрільба допомогла Еммі вийти зі свого панциру та стати дуже товариською.

« Вона каже, що процес навчив її розмовляти про свій досвід та розмовляти про інші досягнення»,- каже мати Емми від її ім’я. « Єдиний спосіб досягти успіху - шукати знання, які покращать вашу техніку та настрій. Ви отримуєте нові знання від тренерів та людей з команди, спілкування тут просто необхідне.»

Стрільба з луку, також, допомогла Еммі побороти внутрішній дискомфорт та монологи. « Коли Емма почала влучати у мішені, вона одразу відчула підрив»,- каже Сімпсон Пітс. « Успіх так надихає! Вона розмовляє набагато більше та дійсно знає, ким вона хоче бути.»

 

Стрільба з луку надихає на жагу до нового

Стрільба з луку це не універсальні ліки від усього , але вона має багато плюсів, які включають посилення витривалості, сфокусованості та координації. Намагаєтесь ви скинути вагу, побороти депресивні думки, побудувати нові відносини, відчути піднесення після тренування, або полегшити біль у шиї та спині, через зміцнення м’язів - тоді вам до нас. Поспілкуйтеся з вашим лікарем та дізнайтеся як комплексно відновити здоров’я та не забудьте включити стрільбу з луку до вашого розкладу.

1681

Читайте також

Різновиди рекурсивних луків

Різновиди рекурсивних луків

    В цій статті ми поговоримо про традиційні луки. Але не про всіх, а про їх рекурсивні р...

Вибір подарунка: арбалет чи лук?

Вибір подарунка: арбалет чи лук?

    При виборі арбалета або лука в подарунок одним з найбільш тонких питань, як не дивно, ...

Міфи про луки та лучників

Міфи про луки та лучників

Хто ці загадкові люди, які примудряються, натягнувши шматок мотузки на палицю, вистрілити іншиою пал...

Нюанси використання посиленою дуги на 68кг

Нюанси використання посиленою дуги на 68кг

По охотничьим арбалетам и арбалетам с усиленной дугой.охота с арбалетом Неплохо сразу...

JivoChat
Viber
Telegram
Допомога Online