Тренування сили руки, що утримує лук

Розвиток руки, яка утримує лук не відбувається відразу. Потрібно багато практики, тренувань і фізичного розвитку м'язів, щоб тримати лук так само стійко, як професійні лучники на чемпіонаті світу. Хороша новина в тому, що вам не потрібно бути професіоналом, щоб навчитися тримати руку стійко під час стрільби. За допомогою всього лише кількох прийомів ви можете збільшити стабільність та силу рук.


ЗМЕНЬШЕННЯ ВАГИ ЛУКА

Перш ніж ви почнете працювати над утриманням руки в нерухомому стані, переконайтесь, що лук не перевантажений додатковими аксесуарами, які можуть давати занадто велику надмірну вагу, що буде перешкоджати дотриманню правильної техніки виконання вправ. Щоб ефективно відпрацювати техніку використання лука, вам, можливо, доведеться зняти деякі стабілізатори або їх вантажі. Мета - підібрати комфортну вагу, яку ваша рука зможе утримувати тривалий час.


Після того як ви полегшите свій лук, ви можете почати аналізувати поведінку вашої руки що утримує лук під час пострілу. Коли інерція важкого лука зникає, природне положення руки що утримує рукоятку лука, підкаже вам в якому напрямку варто проводити коректування рухів, що б виправити можливі проблеми неправильного положення руки.

СИЛА М'ЯЗІВ ПЛЕЧОВОГО ПОЯСА

Найчастіше лучники помічають, що рука, якою вони утримують лук після деякої кількості пострілів починає «плавати», рух руки заважає стабільно утримувати лук нерухомо в одній площині.

Це сигналізує про недостатню силу та витривалість м'язів руки, які утримують руку паралельно землі. Асиметричний хід витягнутої вперед руки лучника, свідчить про дисбаланс в напрузі між м'язами передпліччя та  м'язами плечового пояса. В обох випадках вам потрібна велика стійкість м'язів плеча. Зазвичай це вирішується вправами на цільову групу м'язів й великою кількістю тренувальної стрільби. Можна займатися в тренажерному залі або вдома, головним завданням буде робити базові та ізолюючі вправи на м'язи рук.

Допомогти може навіть настільки проста вправа, як штовхання тенісного м'яча в стіну на відстані витягнутої руки, при цьому роблячи невеликі кругові рухи, що допоможе активувати дрібні м'язи плечового суглоба, тим самим допомагаючи досягти статичної сили й витривалості м'язів плеча.


ТРИЦЕПС

Інша поширена помилка, якої припускаються лучники, - це згинання руки всередину в ліктьовому суглобі. Найчастіше це супроводжується горизонтальним розгойдуванням руки з одного боку в інший. Отже, була неправильно підібрана сила натягу лука, під силу м'язів лучника в момент вибору. Якщо рука лучника при повному натязі луку починає тремтіти і згинається під навантаженням, це говорить про те, що у лучника слабкий трицепс - м'яз-розгинач задньої групи плеча. За рахунок трицепса відбувається рух руки назад й приведення руки до тулуба.

Для тренування трицепса не потрібно спеціального спортивного обладнання, досить буде додати до тренувань кілька підходів віджимань з вузькою постановкою рук, для зміцнення триголового м'яза плеча. Якщо ви не можете зробити повне віджимання від підлоги, почніть з полегшеного варіанту виконання на колінах або від поверхні над рівнем підлоги.


Утримання руки в напрузі без руху – не основна мета тренувань. Навпаки, ви повинні вказати руці чіткий напрямок при наведенні на ціль, щоб вона не рухалась. Багато практики вкупі з зміцнюючими вправами, допоможуть вашій руці «йти своїм курсом» і продовжувати тягнутися до мішені.

Оригінал статті: https://archery360.com/2020/11/10/how-to-develop-strong-bow-arm

454
JivoChat
Viber
Telegram
Допомога Online