Безпека під час стрільби з луку

У кожному виді спорту є правила, і стрільба з луку не є винятком. Гарна новина полягає в тому, що правила доволі чітко прописані і дуже прості для розуміння. Далі в статті ви знайдете основні рекомендації щодо дистанцій в стрільбі з луку. Окрім того для будь кого, хто починає знайомство зі стрільбою з луку дуже важливо працювати з професійним інструкторами на місцевих стрільбищах, або зі спеціалістами з професійних магазинів, які зможуть пояснити правила стрільби.

Не має нічого важливішого за безпеку на стрільбищі. Хоча стрільба з луку вважається одним із найбезпечніших видів спорту, не слід забувати, що правила створені для того, аби зберегти вам життя та полегшити участь у змаганнях.

Спершу, треба запям’ятати три ключові терміни.

  • Лінія очікування це саме те, про що ви подумали: це межа за яку стрільцю заборонено заходити і де він очікує на свою чергу , коли йому буде дозволено стріляти. На ділі, ця лінія може бути на відстані декількох метрів позаду зони стрільби, яка завжди чітко визначена.
  •  Лінія стрільби позначає місце де повинні стояти стрільці, коли вони безпосередньо стріляють з луку. В світовій та американській практиці стрільби з луку для офіційних змагань допустимо, щоб стрільці знаходились на відстані 30 см за, або  перед лінією. В змаганнях які влаштовує Національна ліга стрільби з луку, стрільці знаходяться безпосередньо за лінією.
  • Лінія ураження цілі завжди відмічається на стрільбищі, і являю собою зону в 1-1.2 метри перед мішенню , яка виступає в ролі «лежачого поліцейського» для менших стрілків, які підходять до мішені, щоб витягти стріли. Деякі інструктори просять стрілків почекати біля лінії ураження цілі,  щоб вони могли почергово підійти та витягнути стріли.

Яким чином це розмежування виглядають на ділі?

Стрілкам треба спосіб спілкування з тренером, або фахівцями зі спеціалізованих магазинів, і такий спосіб вже давно існує - це спілкування за допомогою системи свистків:

  1. Два свистки : стрільці можуть перейти з лінії очікування на лінію стрільби
  2. Один свисток: стрільці можуть покласти стрілу на тятиву та розпочати вправу.
  3. Три свистки: стрільці можуть підійти до мішеней та витягти стріли.
  4. Чотири або більше свистків: негайно зупинити стрільбу.
Коли ви витягаєте стріли треба слідувати ще декільком важливим правилам.

  1. Стрільці повинні ходити,а не бігати на стрільбищі.
  2. Коли треба витягти стріли , стрільці підходять до мішеней повільно з правого або лівого боку від них.
  3. Стрільці завжди повинні озирнутись перед тим як витягти кожну стрілу.

Також можуть бути розроблені додаткові вказівки. Всім стрільцям рекомендовано  дотримуватись правил стрільбища, на якому вини будуть стріляти, та отримати вказівки від інструктора, особливо коли мова йде про змагання.


1130
JivoChat
Viber
Telegram
Допомога Online