Як правильно тягнути блочний лук «В СТІНУ»

Блочні луки багато в чому відрізняються від класичних. Одна відмінність помітна відразу, як тільки натягується тятива: блочні луки мають певну довжину розтяжки. Коли ви досягнете піку встановленої довжини розтяжки, ви не зможете розтягнути тятиву далі. Кінцеву фазу в момент натягу блочного лука називають - задньою стінкою.


Ви не можете розтягнути тятиву за задню стінку, але у Вас є можливість регулювати прикладену силу, з якою ви тягнете в стіну. Виникає питання: "з яким зусиллям варто тягнути в задню стіну?". Коротка відповідь - як вам зручніше. Але врахуйте декілька чинників, визначаючи свої вподобання.

По-перше, необхідно визначити характеристики задньої стінки, вашого лука. Ви можете оптимізувати "стіну" налаштуваннями лука.

Жорсткість задньої стінки визначається тим, що зупиняє фазу розтяжки. Стопор блоку впирається в один з тросів, або стопор робить упор в плече лука.

Упор в плече лука є найбільш надійним варіантом, оскільки після зіткнення стопора і плеча, жорстко обмежується рух блоку далі. Стоп на тросі має недолік малої прогнозованості. На різних луках, момент руху стопора в «стіні» може відрізнятися.


Більшість блочних луків пропонують один варіант стопа, обмежувач зупиняє блок при упорі в трос або в плече. Деякі луки мають комбіновану систему і дозволяють вибрати між двома варіантами, який найбільш зручний для кожного окремого лучника.

При варіанті упору в плече лука, блок можна тягнути ще сильніше навіть після повної його зупинки, він не зрушить з місця. У варіанті з упором стопа в трос, при сильному тиску в момент розтяжки, трос трохи прогнеться, що може викликати почуття в'язкості.


Наступним етапом потрібно відрегулювати силу натягу лука. Почніть з найлегшої сили натягу, яка дозволить вам дотягнути тятиву в стіну. Незалежно від відчуттів, після досягнення стіни, утримуйте її до моменту спуску тятиви. В такому випадку ви використовуєте повний потенціал лука.

Легкий дотик до задньої стіни дозволить вам комфортно прицілитись під час пострілу. Для деяких лучників легке напруження при повному розтязі дорівнює мінімальному зсуву прицілу по мішені.


Однак можливим наслідком легкого натягу є "хід" тятиви. Це відбувається, коли ви тримаєте руку в позиції повної розтяжки, і ваш плечовий суглоб трохи зміщується всередину, або коли ваша рука трохи йде вперед, внаслідок чого, відбувається відрив від задньої стінки. Якщо в цей момент зробити постріл, стріла, ймовірно, не потрапить в те місце, куди ви цілитеся.

Одна з причин, по якій деякі лучники сильно тягнуть в задню стіну, - це запобігання ходу тятиви. Ви не будете "сповзати", якщо будете тягти в задню стіну з великою силою. Однак сильний натяг може змусити ваш прицільний пін рухатися, особливо якщо у вашого блоку стопор з упором в плече. Коли ви збільшуєте силу натягу тятиви в повністю витягнутому луці, ваші руки можуть почати тремтіти.

Звичайно, це стосується не всіх стрільців. Деякі з професіоналів говорять про те, що в стресових ситуаціях потрібно якомога сильніше тягнути за задню стінку, тому що це допомагає уникнути тремтіння від нервозності.


Якщо стопор лука впирається в трос, вам буде комфортніше сильно тягнути в стіну. В такому випадку спуск тятиви при повному витязі не такий жорсткий як при упорі стопора в плече лука, внаслідок чого присутній ефект що стабілізує вашу руку, яка тягне тятиву, це покращує прицілювання.

Коли ви сильно тягнете в стіну, спробуйте повторювати один й той самий рух від пострілу до пострілу. Якщо тяга змінюється кожен раз при розтяжці, ваша точність буде падати.

Як досягти стабільності в розтяжці до задньої стіни? Головне - це багато практики. Чим більше ви стріляєте, тим більше ви будете відчувати, як правильно тягнути лук, щоб досягти найкращих результатів.


Одним зі способів оцінити це відчуття - подумати про те, як ви активуєте механізм спуску свого релізу. Якщо ви розслабляєте руку для прокрутки релізу або тягнете вказівним пальцем до спускового гачка, що може спровокувати рух кисті вперед й втрату дотику до стінки, для Вас, кращим варіантом буде сильний натяг в стіну.

Якщо використовувати техніку слабкого натягу в стінку, то під час використання механізму релізу, потрібно робити дотяжку що в рівній мірі компенсує можливе відхилення стріляючої руки вперед.

Єдиний спосіб дізнатись, наскільки сильно ви повинні тягнути, - це поекспериментувати з цими методами. Висновок, найкраща тяга - це та, яка дозволяє вам стійко тримати лук на повній розтяжці, а потім виконати чистий, послідовний постріл.

Оригінал статті: https://archery360.com/2020/11/03/how-hard-should-you-pull-into-the-wall

615
JivoChat
Viber
Telegram
Допомога Online