Як визначити якою рукою стріляти з лука

Виробники луків виготовляють різні моделі луків для стрільців -  які є правшами або шульгами, вибрати один з луків для себе не так просто. Необов'язково це буде вибір моделі який зіставлений з переважною рукою в повсякденному житті. Багато лучники домагаються кращих результатів, стріляючи з лука, який більш зручний для прицілювання домінантним оком.

Що таке домінантне око?

У більшості людей є домінантні очі, але це не належить до ока з кращим зором. Домінантне око забезпечує більший обсяг інформації для зорової кори головного мозку. Ваше домінантне око більш точно передає таку інформацію, як місце розташування цілі. Мозок не встановлює прямого зв'язку між домінуванням очей і рук. Домінантне око у більшості людей збігається з  рукою що домінує, але бувають винятки.


Визначення вашого домінантного ока

Ваше домінантне око легко визначити. Просто виконайте наступні дії:

   - Виберіть віддалений об'єкт.

   - Підніміть великі пальці обома руками.

   - Відкривши обидва ока, покладіть великий палець на віддалений об'єкт.

   - Закрийте праве око, не рухаючи великим пальцем.

   - Потім закрийте ліве око, не рухаючи великим пальцем.

   - При закритті очей станеться одне з двох: ваш великий палець продовжить закривати об'єкт або, зрушиться в бік. По черзі відкривши очі, визначте око, яким ваш великий палець продовжує закривати об'єкт. Це ваш головне око.

    - Якщо відкрити одне око і ваш великий палець буде зміщений від об'єкта, це не ваше домінантне око.

Чому так важливо домінування очей

В ідеалі лучники ціляться домінантним оком, тому що воно краще за все визначає місце розташування мішені. Стрільцям, у яких домінантне око збігається з домінантною рукою, легко вибрати лук. Якщо у вас домінує праве око і права рука, купувати лук варто для правої руки (права ручка). Так само відбувається вибір лівого лука, якщо у вас домінує ліве око, а ви – лівша.


В обох випадках ви будете прицілюватися домінантним оком, натягати лук домінантною рукою і стискати руків'я лука іншою рукою. Ви також можете стріляти з відкритими очима, що створить найбільший обсяг поля зору.

Вибір переважного лука

Коли домінантне око лучника відрізняється від його домінантної руки, це позначається як «перехресно-домінантні». Значить, що необхідно вибрати один з варіантів для правої або лівої руки. Конкретний вибір - це індивідуальні переваги, засвоєні методом спроб та помилок.


Деяким стрільцям легше прицілитися домінантним оком, тренуючи не домінантну руку натягати лук. Іншим зручніше стріляти домінантною рукою і тренувати не домінантне око, щоб зосередитися на цілі.

Якщо ви натягаєте лук домінантною рукою і цілитесь не домінантним оком, переконайтеся, що ваше домінантне око не бере верх під час прицілювання. Якщо це станеться, ваші стріли будуть зміщені в бік ока яке передає більше зорової інформації в мозок. У більшості випадків, проблему вирішує закриття головного ока під час прицілювання. Якщо вам складно тримати око закритим, спробуйте надіти на нього пов'язку. Деякі використовують шторку збоку від корпусу прицілу або поля капелюхи, козирок кепки.


Однак багато лучників прицілюється домінантним оком, в той час, як вчаться натягувати й утримувати лук не домінантною рукою. Щоб полегшити тренування, деякі намагаються робити більше повсякденних справ не домінантною рукою, щоб звикнути до цього. Тренери зі стрільби з лука пропонують спробувати писати, відкривати двері та кидати м'яч не домінантною рукою. Спочатку буде ніяково, але практика поліпшить вашу спритність.

Стрільцям з перехресним домінуванням слід відвідати тир зі стрільби з лука і спробувати стріляти з обох розкладів, дізнатися яка орієнтація лука більш комфортна. Коли ви зробите свій вибір, будуть потрібні деякі коригування для тренування не домінантного ока або руки, але це прийде разом з практикою. Професійні інструктори допоможуть вам поліпшити вашу форму і прискорити адаптацію.

Оригінал статті: https://archery360.com/2021/01/28/should-i-shoot-a-right-or-left-handed-bow

95
JivoChat
Viber
Telegram
Допомога Online