Довжина розтяжки блочного лука

Тіло кожної людини має індивідуальні антропометричні дані. Бездоганна стрільба з лука та досягнення хорошої точності залежить від правильно підібраного лука. Основним критерієм в підборі комфортного лука є довжина розтяжки лучника.


Стрільба з правильно підібраною довжиною натягу допоможе збільшити ваш потенціал для кращих можливих пострілів. Довжина натягу, яка неправильно підібрана навіть на дюйм в більшу або меншу сторону, може викликати зниження точності або травми. Від довжини розтяжки також буде залежати довжина та жорсткість стріл, які необхідно використовувати.

ВИЗНАЧЕННЯ ДОВЖИНИ РОЗТЯЖКИ ЛУКА

Довжина розтяжки - це відстань, на яку лучник натягаєте тятиву для зручної та правильної стрільби. Це важливий вимір, тому що блочний лук має механічний стопор, який налаштований на певну довжину натягу. На блочному луці довжина натягу вимірюється від сідла до найглибшої частини рукоятки, потім необхідно додати 1,75 дюйма.


Довжина натягу лука часто вказується разом з іншими його характеристиками. Але бажано провести вимірювання для підтвердження встановленої величини.

Кращим способом буде звернутися до фахівця в магазин лучного спорядження. Заміри будуть виробляти на обладнанні для безпечного натягу лука, з використанням стріли-лінійки і промаркованими на ній вимірами.

ВИЗНАЧЕННЯ ВАШОЇ ДОВЖИНИ РОЗТЯЖКИ

Знайти базове значення вашої довжини розтяжки досить просто. Вам знадобитися: допомога друга та лінійка. Встаньте рівно та підніміть руки в сторони так, що б ви стояли в положенні літери «Т». Попросіть товариша виміряти довжину вашого розмаху рук, від кінця середнього пальця однієї руки, через спину, до середнього пальця руки з протилежного боку. Отриману величину переведіть в дюйми та розділіть на 2,5. Це число - базова відправна точка, від якої можна приступати до точного налаштування довжини розтяжки.


Почніть стріляти з лука налаштованого на виміряну довжину натягу, щоб визначити, чи потрібні подальші регулювання. Якщо ваш лікоть зігнутий або ви тягнетесь шиєю до тятиві, необхідно збільшити довжину розтяжки лука. Якщо лікоть повністю випрямлений, а тятива точкою прикладки йде в бік вуха лучника, довжину розтяжки необхідно зменшувати. У більшості випадків в результаті правильного налаштування довжини, при повній розтяжці тятива повинна дотикатись куточка рота або кінчика носа.


РЕГУЛЮВАННЯ ЛУКА

Перед покупкою блочного лука важливо знати свою довжину розтяжки. Тому що деякі моделі лука не можна відрегулювати без спеціального обладнання або запасних комплектуючих.

Блоки визначають довжину натягу блочного лука. Більшість нових луків, представлених сьогодні на ринку, мають модульні системи. Регулювання довжини натягу відбувається шляхом зсуву позиції модуля або повною заміною на модуль іншого розміру. Нові модулі не дуже дорогі, але їх доставка та пошук може зайняти тривалий час.

Більшість луків, особливо моделі для початківців, мають регульовані модулі на блоках, які дозволяють використовувати широкий діапазон регулювань сили натягу та довжини розтяжки лука, тому лук «росте» разом з лучником. Регульовані блоки не вимагають нових модулів або використання лучного преса для внесення змін. Цей простий процес відмінно підходить для новачків, які ще вивчають свою ідеальну довжину розтяжки та точку прикладки.


Безліч старих моделей луків мають блоки під певну розтяжку. Що б їх відрегулювати, необхідно встановити новий блок з правильною довжиною натягу. Якщо ви купуєте Б/В лук або берете його в якості подарунка, переконайтеся що він відповідає вашій комфортній довжині розтяжки. Якщо це не так, зверніться до виробника, що б дізнатися доступні варіанти блоків з відповідною довжиною витягу та ціною, яку ви можете собі дозволити. Процес заміни блоку вимагає лучного пресса та людини з досвідом налаштування луків.

Якщо ви новачок в стрільбі з лука, відвідайте магазин або зверніться до фахівців за консультацією. Що б заміряти та визначити найкращу для вас довжину розтяжки. Також гарним варіантом було б взяти кілька уроків у інструктора зі стрільби з лука, який з самого початку допоможе з постановкою правильної техніки стрільби. Це запобігає виникненню шкідливих «звичок» під час стрільби. Регулювання довжини розтяжки лука, вимагає декілька обчислень та трохи практики, але як тільки ви отримаєте своє комфортне значення, ви будете готові зробити свої кращі постріли.

За основу взята стаття: https://archery360.com/2021/05/04/dialing-in-your-draw-length

127

Читайте також

Основні налаштування блочного лука своїми руками

Основні налаштування блочного лука своїми руками

Не всі лучники є професійними майстрами з технічного налаштування луків. Однак кожен стрілець або ми...

Вибір спортивного блочного лука

Вибір спортивного блочного лука

Безумовно, можна стріляти з будь-якого блочного лука практично в будь-якому змаганні, де дозволені б...

Як правильно тягнути блочний лук «В СТІНУ»

Як правильно тягнути блочний лук «В СТІНУ»

Блочні луки багато в чому відрізняються від класичних. Одна відмінність помітна відразу, як тільки н...

Налаштування блочних луків

Налаштування блочних луків

    Ставши власником блочного лука, щасливий покупець навіть не замислюється про те, ...

JivoChat
Viber
Telegram
Допомога Online