5 найпоширеніших помилок під час стрільби з лука

Стрільба з лука - вид спорту, в якому ведеться стрільба з лука стрілами на точність або дальність. Для досягнення стабільних результатів необхідно розвивати навички поводження з луком та багато практикуватись. Як в будь-якому виді спорту, на шляху до майстерності можна зустріти ряд загальних помилок та пасток, які збивають з пантелику більшість лучників.

Якщо ви зможете швидко виявити ці проблеми та подолати їх, то набагато раніше зможете досягти постійної точності у стрільбі з лука. Ось п'ять найбільш поширених помилок у стрільбі з лука, на які слід звернути увагу, розвиваючи свої вміння.


ЗАНАДТО ВЕЛИКА СИЛА НАТЯГУ ЛУКА

Під час натягу тятиви залучені м'язи плечей, рук, грудей та спини в скоординованому русі, який не імітується в багатьох інших діях, крім стрільби з лука. Щоб натягнути тятиву, потрібна не тільки фізична сила, а й координація. Часто у новачків є сила, щоб розтягнути лук, але відсутня плавність та координація дій.

Багато початківців враховують тільки конкретну вагу, яку, на їх думку, необхідно тягнути. Якщо натягати лук важко, та лучник веде боротьбу в спробі «дотягнути» лук. Це призводить до виникнення шкідливих звичок, таким як, бажання відпускати тятиву якомога швидше, тому що тримати натягнутий лук важко й незручно.


Починайте з величини сили натягу, яку ви легко зможете натягнути та утримувати тривалий час, без зміни стійки та тремтіння в руках. Маркування фактичної сили натягу лука - не має значення, головне, щоб було комфортно. У міру того як ви будете стріляти все більше й більше, ваша витривалість збільшитися, координація рухів стане чіткішою. Після цього, при необхідності можна збільшувати силу натягу лука.

ДОВЖИНА РОЗТЯЖКИ ЗАНАДТО КОРОТКА АБО ЗАНАДТО ДОВГА

Стріляти з лука з довжиною розтяжки, яка не підходить вам по довжині, дуже схоже на спробу використовувати взуття для бігу не за розміром. Так, ви можете пробігти частину дистанції, але без належного комфорту та фінального результату.


Відвідайте лучний тир або зверніться до фахівців за допомогою, для підбору комфортної довжини розтяжки для вас. Дану величину необхідно скоригувати, щоб вам було зручно стріляти. Якщо довжина вашої розтяжки 29 дюймів, а лук й стріли розраховані на довжину 28 дюймів, під час стрільби вам доведеться підлаштовуватися що призведе до нестабільності результатів стрільби.

НЕПРАВИЛЬНИЙ ХВАТ РУКОЯТКИ ЛУКА

Якщо ви будете неправильно тримати лук під час пострілу, все, що пов'язано зі стабільністю результатів при кожному наступному пострілі, буде не ефективно. Правильне положення рук на руків'ї лука - основа гарної результативної стрільби.

Рукоятка лука чимось схожа з руків'ям стрілецької зброї,  багато новачків тримають лук, ніби утримують пістолет. Подібний стиль хвату може привести до моменту що закручує долонь після пострілу. Сильний тиск на рукоятку лука при його утриманні в натягнутому стані, призведе до  розгойдування та повороту лука вліво або вправо. Ключ до успіху в сталості при стрільбі з лука - здатність відтворювати певний набір рухів знову і знову, без змін.

Якщо ви спостерігаєте у себе таку проблему. Спробуйте такий хват: витягніть руку з луком перед собою, так ніби ви наказуєте комусь «зупинитись». Направте долоню витягнутої руки в сторону, так, щоб ваш великий та вказівний палець утворили букву V. Далі помістіть рукоятку лука по центру цієї букви V.


Коли ви натягаєте тятиву, рукоятка лука буде тиснути на м'ясисту частину долоні під великим пальцем. Це красиве, рівне та нейтральне місце, яке можна використовувати як упор, його легко знайти та запам'ятати для кожного наступного пострілу. Не тисніть на рукоятку пальцями, дозвольте їм розслабитися та не бути пружними. Пальці в момент утримання лука вам не знадобляться. Тиск, під час натягу тятиви, не дасть луку впасти.


ЗАВЕЛИКА УВАГА ДО СТРІЛИ ПІД ЧАС ПОСТРІЛУ

Одна з найскладніших речей для новачків - не дивитися, як летить стріла під час спуску тятиви. Стрільба з лука не закінчується в той момент, коли стріла проходить через полку та залишає лук. Для того що б постріл був стабільно точним, необхідно не обривати хід руки що утримує рукоятку лука спрямованої до мішені, також уникати різких рухів руки що відпускає тятиву.

Пітчер, що кидає бейсбольний м'яч, не припиняє рух, як тільки м'яч залишає його руку. Для точного кидка дуже важливим буде виконати повну амплітуду завершального руху.


Недосвідчені лучники, відразу шукають стрілу очима, як тільки відпускають тятиву, при цьому киваючи головою або зміщуючи плечовий суглоб руки що утримує руків'я, щоб краще розглянути постріл в обіг рукоятки. Це спотворює завершальну фазу утримання стріли на прицільній траєкторії, що негативно позначається на результатах пострілу.

Після спуску тятиви, залишайтеся зосередженими, не поспішайте розслаблятися та скидати стійку, витримайте завершальний момент. Рух стріли не потребує пильної уваги лучника, якщо ви добре прицілились та зробили технічно правильний постріл, вірте, що в кінці, стріла все ж таки влучить у ціль.


УДАРИ РЕЛІЗУ АБО ЗАЧЕПИ ЗА ТЯТИВУ

Лучники що стріляють з блочного лука, використовують спусковий механізм тятиви - реліз, та стрілки з рекурсивних луків що тягнуть тятиву пальцями, часто стріляють по команді. Змушуючи лук стріляти, в момент коли вони цього хочуть, б'ючи по спусковому гачку релізу або розтискаючи пальці, щоб відпустити тятиву.

Новачки в момент пострілу мимоволі здригаються, від докладенного зусилля до виконання дії спуску тятиви. Приціл лучника «танцює», як тільки він наближається до точки прицілювання, лучник різко кидає тятиву. В руці що утримує лук, так само як і в руці що тягне тятиву, є м'язи, які в момент відпускання тятиви, миттєво скорочуються в очікуванні пострілу. Цю моторику неможливо ідеально повторити й скоординувати в кожному пострілі, в будь-якому випадку будуть відхилення, що призведуть до неточностей.

Правильною  послідовністю дій для повторення, буде: в момент повного натягу лука стати в стійку  «якоря». Потім повільно, ніби слідуючи за глибоким вдихом, поступово розширити своє тіло, відштовхуючись від лука та відтягуючи випускну руку назад. Це розширення змусить ваш палець м'яко активувати спусковий гачок релізу або здійснити плавне зісковзування пальців по тятиві. Такий постріл буде більш розслабленим та прогнозованим в майбутньому, без впливу додаткових механічних похибок.

За основу взята стаття: https://archery360.com/2021/06/01/the-5-most-common-archery-mistakes

58
JivoChat
Viber
Telegram
Допомога Online