10 речей котрі необхідно знати перед першим пострілом

Стрільба з лука - один з найбезпечніших видів спорту. Але це не означає, що тут немає ніяких небезпек. Перед початком стрільби, важливо ознайомитися з теоретичною частиною та звернути увагу на декілька практичних порад, що б все робити правильно.

Не розтягувати лук без стріли

Це може здаватися очевидним, але холості постріли, відбуваються частіше, ніж ви думаєте. Коли люди не звертають уваги на техніку, починають тягнути лук без встановленої стріли, з різних причин втрачаючи концентрацію, відпускають тятиву та роблять холостий постріл.

Коли лучник відпускає тятиву, плечі лука повертаються в початкове положення та перетворюють накопичену силу в кінетичну енергію, яка надає прискорення стрілі. Без стріли, яка поглинає всю цю накопичену енергію, вона повертається в лук, який не призначений для поглинання та розсіювання енергії. Це провокує різкий удар в лук, який супроводжується гучним звуком та є потенційно небезпечним. Вібрація може привести до зламання та розльоту пошкоджених деталей лука. Перед тим як натягнути лук, завжди перевіряйте, правильність фіксації хвостовика стріли на тятиві.


Перевірка кожної стріли перед початком стрільби

Перевіряйте кожну стрілу на предмет пошкоджень перед кожним пострілом. Це може бути зайвим, але це важливо. Стріли схильні до великих навантажень, стріляти пошкодженою стрілою небезпечно. Є багато способів пошкодити стрілу, та не завжди очевидно в якому моменті це може статися.

Проведіть тест на згинання стріли. Візьміть стрілу по крайнім її точкам з боку наконечника та хвостової частини, після чого почніть не сильно згинати стрілу в різні боки. Шукайте та оглядайте вм'ятини, подряпини, тріщини або відколи. Якщо ви побачите або почуєте якесь ушкодження вала стріли, то її можна сміливо викидати, оскільки  цілісність структури матеріалу порушена та не підлягає відновленню.

Хвостовики, оперення та наконечники, так само можуть отримати пошкодження, особливо якщо ви влучно стріляєте та стріли в мішені згруповані щільно. На щастя, дані компоненти стріли можна легко замінити. Просто відкладіть пошкоджену стрілу, до моменту поки вона не буде відремонтована.

Перевірка правильності установки хвостовика

Неправильна фіксація хвостовика на тятиві може привести до того, що стріла випаде, в момент натягу тятиви лучником. Це може привести до холостого пострілу. Коли ви накладаєте стрілу на лук, ви повинні почути, як хвостовик клацає при установці на тятиву. Важливо правильно підібрати хвостовик. Якщо хвіст буде занадто тугий, стріла не вилетить рівно під час пострілу, якщо хвостовик буде занадто великим, він може з'їхати під час розтяжки.


Контроль положення тіла

Формування правильної стійки - це перший крок в процесі стрільби. Легко знехтувати технікою стрільби, особливо якщо ви робите лише кілька пострілів. Але перед кожним пострілом необхідно перевіряти свою стійку. Немає одного правильного способу стояти під час стрільби. Однак, як тільки ви знайдете стійку, яка вам підходить, ваша стрільба перейде на наступний якісний рівень. Якщо вам потрібна допомога з коригуванням положення тіла під час стрільби, слід запланувати кілька тренувань з інструктором.

Регулювання піп сайту та прицілу

Поширена помилка початківців лучників - дивитися навколо або поверх свого прицілу, а не крізь нього. При прицілюванні піп сайт та скоп прицілу повинні утворювати два концентричні кола. Якщо ці дві точки не збігатимуться при прицілюванні, то розкид під час стрільби буде значно більше.

Точка прикладки

Прикладка - це положення руки під час процесу натягу тятиви. Точка прикладки - це певна точка дотику вашого тіла та тятиви, під час розтягування лука. Для гарної стрільби критично важливі постійні точки прив'язки. Навіть невеликі зміни в способі прикладки можуть давати великий вплив на місце попадання стріли.

Точка прикладки у кожного лучника індивідуальна. Деякі лучники утримують натягнуту тятиву на рівні кута рота, прикріплюючи на тятиву пластмасовий індикатор що має назву «кіссер». Або можна орієнтуватися щодо положення пальців навпроти щелепи, вилиці або вуха. Точка прикладки має бути комфортним місцем, до якого вам зручно повертатися кожен раз при розтягуванні тятиви. 


Хват руків’я лука

Багато початківців лучників думають, що їм потрібно міцно стискати руків’я лука, щоб він не випав після пострілу. Однак чим міцніше ви стискаєте лук, тим вище ймовірність створення паразитного крутного моменту, через жорсткості конструкції при міцному хваті рукоятки. Закручування лука сприяють його смикання з боку в бік. Це збиває стріли з прямою траєкторії польоту. Хороший хват - це слабкий хват, коли лучник використовує рукоятку лука тільки як упор.

Положення руки що утримує рукоятку лука

Більшість лучників хоча б раз били себе тятивою по передпліччю руки, яка утримує лук, що призводило до набряку або пошкодженню шкіри. Це трапляється, коли лучники неакуратні, та не правильно утримують лук або мають у своєму розпорядженні невідповідне спорядженням.

Лікоть руки що утримує рукоятку повинен бути розгорнутий назовні та спрямований трохи вниз від лука. Це дасть невеликий вигин ліктьового суглоба. Якщо лікоть буде направлений, вниз в сторону землі, в такому випадку після пострілу передпліччя буде перетинати шлях руху тятиви. Тятива вдарить по руці.


Плавний спуск

При стрільбі не допускайте різких та швидких «ударів» по спусковому механізму релізу. Багато лучників навіть не підозрюють, що роблять це, тому що цю звичку легко придбати, та вона може дати значну похибку точності стрільби.

Що б уникнути ударів та різких спусків, покладіть палець на спусковий гачок й плавно натисніть на нього. Хитрість полягає в тому, що б навчити мозок сприймати момент, що м'який дотик до спускового гачка не провокує його моментальне спрацьовування. Як тільки ви будете готові зробити постріл, вашою метою буде, надати рівномірний постійний тиск на спуск. Натискання на спусковий механізм не повинно викликати паніку, потрібно перебувати в розслабленому психологічному стані, для забезпечення гарних стабільних результатів.

Мала дистанція

Встановіть мішень для першої стріли дня, на відстані не більше 10 ярдів. Перед початком стрільби необхідно налаштувати приціл, відрегулювати та комфортно розташувати всі аксесуари. Почавши з малої відстані, ви будете менше відвертатися на результат попадання на короткій дистанції, що дозволить зосередитися на калібруванні лука. Хороше відпрацювання «першої» стріли дозволить впевнено приступити до тренування дня.

Стрільба з лука - це набагато більше, ніж просто стрільба в бік мішені. Зверніть увагу на перераховані вище моменти. Використайте нову для вас інформацію у своїй практиці, й ви досягнете, поліпшення результатів.

За основу взята стаття: https://archery360.com/2021/07/15/10-things-you-should-know-before-shooting-your-first-arrow

72
JivoChat
Viber
Telegram
Допомога Online