Поведінка стріл у вітряну погоду


Сезон стрільби на вулиці настає, а вітер завжди супроводжує нас на відкритому повітрі. Після місяців тренувань в закритому приміщенні, прийшов час знову звикнути до прицілювання на вітерному майданчику і вам доведеться знову розвивати свої навички в оцінюванні вітру.

Переведення уваги на приціл може завдати шкоди вашим результатам в умовах вітру. Спроби "вицілювання" під час боротьби з вітром можуть призвести до розкидання групи стріл та зміщення їх далі від центру, ніж зазвичай. Замість цього, ви повинні прицілюватися плавно, але водночас тримати очі націлені на центр. Ваше тіло має тенденцію слідувати за очима, і якщо ви уважно дивитися на ціль, ваше тіло природньо "піде за вами" в центр. Якщо ви помічаєте, що занадто фокусуєтеся на піні прицілу, може допомогти видалити точку в центрі мітки, щоб можна було дивитися крізь відкритий кільцевий відцентрований на ціль приціл і тримати свою увагу там.

ЗАЧЕКАЙТЕ, ПОКИ ВІТЕР СТИХНЕ

Вітер може бути стійким або поривистим. Коли вітер дме стійко, найлегшим варіантом буде налаштувати свій приціл відповідно до вітру. Інший спосіб прицілитись проти вітру, що означає зробити виніс на протилежний бік мішені від того місця, де ваши стріли влучають. Наприклад, якщо вітер тягне ваші стріли в 8 кільце праворуч, ви мусите прицілитись в 8 кільце ліворуч, ви робите так званий винос прицілу. 

На жаль, вітер зазвичай дме короткочасними поривами, і спроба передбачити його може бути дуже складною та невиконаною задачею в деяких випадках. У разі поривистого вітру вам доведеться робити винос прицілу, щоб корегувати бічний відльот стріл і знову прицілюватись в центр, коли вітер спокійніший.


СТРІЛЯЙ ШВИДКО, СТРІЛЯЙ СИЛЬНО

Коли ви стріляєте в вітер, швидший постріл зазвичай приводить до кращих результатів. Стрілець, який проводить менше часу на повному натягу, витрачатиме менше енергії на боротьбу з вітром і менше часу буде впливати вітер на його стрілу. На стрілу буде впливати вітер під час польоту до мішені, але закидання стріли стрільцем матиме ще більший вплив, ніж просто сам вітер. Стріляйте сильним і впевненим пострілом у вітряну погоду.


ЗМІЦНЮЙТЕ СВОЄ ТІЛО

Зміцнення свого тіла допомагає вам стріляти добре в вітрі. Коли стрілець перебуває на повному натягу, багато м'язів знаходяться в стисненому положенні (плечі, спина тощо), але ще більше м'язів знаходяться в розтягнутому і слабкому положенні. Розтягнуті м'язи є одними з найважливіших, які використовуються для стабілізації всього тіла. Вітер впливає на стрільців, тиснучи їх або викручуючи навколо, дмухаючи на їх витягнуту руку з луком і на сам лук. М'язи кора, які стабілізують тіло, знаходяться в середині: ваші пресові м'язи (так, всі вони), середина і нижня частина спини, а також флексори в районі тазу. Працюючи з хорошою програмою зміцнення ваших м'язів через йогу, пілатес або персонального тренера, ви допоможете собі, в стрільбі під час вітеру.

Стрільба в вітрі вимагає багато роботи як на стрільбищі, так і поза ним. Чим більше практики, тим більше майстерності, вам слід виходити на стрільбище та стріляти в вітряні дні як можна більше, щоб знати, чого очікувати під час змагань в вітряний день. Звичайно, коли ви багато стріляєте в вітрі, ви знайдете свої власні прийоми, які допоможуть вам впоратися з вітром і максимізувати ваш потенціал.


110

Читайте також

Стріли Easton

Стріли Easton

      Будь-який поважаючий себе лучник знає, що для гарної стрільби не...

Стрільба з лука в Києві

Стрільба з лука в Києві

Мрієте відкрити для себе нове хобі та дізнатись, де навчатися, щоб стати професійним лучником? Хочет...

11 речей, які ви не знали про стрільбу з лука

11 речей, які ви не знали про стрільбу з лука

Стрільба з луку стала олімпійським видом спорту на іграх 1900 року в Парижі. Був і період, коли її в...

Чи варто Стрільцям з рекурсивного лука Переходити на Стріли, призначені для стрільби в приміщенні?

Чи варто Стрільцям з рекурсивного лука Переходити на Стріли, призначені для стрільби в приміщенні?

Настала та пора, коли багато лучників замислюються, чи варто переходити з тонких стріл, призначених ...

Viber
Telegram