Чому важливий наконечник вашої стріли?


Ви думали, що наконечник стріли, виготовлений для стендової стрільби, універсальний для будь-якого виду стрільби. Все, що від нього потрібно - це зробити дірку в мішені, щоб в неї могла встрявати стріла, вірно?

Наконечник стріли - більше, ніж просто загострений шматочок металу. Це невід'ємна частина стріли і від нього багато в чому залежить те, як поведе себе стріла. Існує велика кількість різних розмірів та форм наконечників, залежно від розміру стріли, до якої вони кріпляться і типу мішені, у яку вони влучають.


Стріли бувають різних розмірів. Є надтонкі трубки, такі як Easton X-10, які можуть мати зовнішній діаметр 0,176 дюйми, і є товсті трубки, такі як Black Eagle PS27, зовнішній діаметр яких 0,420 дюйми.


Наконечник стріли повинен щільно кріпитися всередині трубки або інсерту, а також відповідати зовнішньому діаметру. Проводячи пальцями по стрілі в бік наконечника, ви повинні відчути поступовий перехід до нього. Занадто тонкий наконечник може викликати проблеми з проникненням стріли в ціль, а занадто товстий по діаметру може бути важко діставати з мішені.

Наконечники для стендової стрільби з луку можуть бути приклеєні або вкручені всередину трубки. Якщо всередині трубки передбачено місце для інсертів, то вони вкручуватимуться. Це дозволяє їх легко змінювати. Якщо немає місця для інсерту, наконечник необхідно приклеїти.


Немає істотної різниці між приклеєними та вкрученими наконечниками для проникнення стріли в ціль. Наконечники, які сідають на клей сильно відрізняються за розміром, формою і вагою, на відміну від кручених. Деякі стріли, такі, як надтонкі стріли для рекурсивних та блочних луків, можуть мати тільки наконечники, що приклеюються.

Стрілки по 3D-мішенях віддають перевагу довгим і дуже гострим наконечникам, чим намагаються звести до мінімуму відскоки. Це трапляється, коли стріла потрапляє до іншої стріли і відскакує від неї. Тонкі, "загострені" наконечники зазвичай не так сильно відскакують, як більш короткі наконечники більшого діаметру. Лучники, що стріляють у стендові цілі на відкритому повітрі на довгі дистанції також віддають перевагу вузьким наконечникам, оскільки вони більш аеродинамічні.

Сигароподібні, більш округлі наконечники полюбляють лучники, що стріляють у закритих приміщеннях, намагаючись зачепити якнайбільше залікових кіл на мішені. Все, що потрібно від стріли, - це зачепити зовнішній край залікового кола, щоб заробити більше очок, тому наконечники більшого розміру суттєво збільшують шанс заробити зайві очки.


Можливо, найважливіший технічний аспект наконечника стріли – це його вага. Від ваги наконечника багато в чому залежить те, як покаже себе стріла у польоті. Це впливає на жорсткість стріли, тобто на те, як сильно вона згинається. Виробники стріл рекомендують певну жорсткість стріл залежно від її довжини, сили натягу луку та ваги наконечника. Чим важче наконечник, тим слабша жорсткість стріли. І навпаки, легші наконечники роблять стрілу жорсткішою.

Уявіть середньостатистичну стрілу з вагою наконечника 100 гран. Основна рекомендація щодо жорсткості стріли у всіх спайнових діаграмах від виробників стріл передбачає 100 грановий наконечник. Стріла з правильною жорсткістю та наконечником у 100 гран добре підходить лучникам різних видів стрільби.

Якщо ви виберете наконечник важчий, стріла летітиме повільніше, але, швидше за все, краще чинитиме опір вітру. Якщо взяти легший наконечник, стріла полетить швидше, але буде більше схильна впливу вітру.

Стендові стрілки зазвичай вибирають наконечники важчі за звичайні - від 140 до 300 гран - тому що імпульс при випуску стріли з більш важким наконечником допомагає стрілі розтинати повітря. Стріла з більш важким наконечником часто краще слідує курсу, ніж стріла з більш легким наконечником.


Весь фокус полягає у тому, щоб підібрати досить важкі наконечники, але не надто важкі. Є деякі наконечники, які дозволяють лучникам точно налаштувати вагу за допомогою додаткових секцій, які можна додавати або прибирати, щоб збільшити або зменшити загальну вагу наконечника. Групування стріл – відмінний спосіб вирішити, яка вага наконечників підходить найкраще. Незначні відмінності у вазі стріл визначають їхню точність. Більш широкий діапазон ваги стріл вказує на менш точну добірку комплекту.

Зазвичай найважчі наконечники важать від 200 до 300 гран і зустрічаються при стрільбі з луку у приміщенні. У цьому випадку вітер більше впливає на саму стрілу, ніж на наконечник, а відстань для стрільби постійна - 20 ярдів. Ці важкі наконечники зазвичай прикріплюють до стріл більшого діаметру, які найбільш поширені в стрільбі з луку в закритих приміщеннях. Лучники в цих умовах не проти стріляти великими, важкими та повільними стрілами, бо відстань коротка та стала, а впливу вітру немає.

Вибір правильного наконечника для стрільби із луку вимагає багато роздумів, а не просто пошук того, що підходить для ваших стріл. З'ясування того, які саме дають вам найкращі результати вимагає часу та проведення тестувань, але зрештою ви зможете побачити вражаючі покращення у своїй стрільбі.

855
Viber
Telegram