Основні налаштування блочного лука своїми руками

Не всі лучники є професійними майстрами з технічного налаштування луків. Однак кожен стрілець або мисливець повинен володіти базовими знаннями правильного налаштування свого блочного лука. Подальша інформація дасть вам впевненість в деякому базовому налаштуванні, полки та прицілу для лука, щоб ваші стріли летіли правильно. Мета - вміти працювати зі своїм підручним обладнанням, коли буде відповідний час або ви вирішите спробувати зайнятися налаштуваннями лука з потреби.

Необхідне обладнання:

- лучні лещата

- Прес для лука

- Плоскогубці

- Трохи обмотувальної нитки для тятиви (нитки для намотування сідла або обмотки піп сайту)

- Лінійка і рівні

- Нитка для петлі D-Loop

- Ключі шестигранники (дюймові, Torx або інші відповідні для вашого лука)

Крок перший: установка довжини розтяжки та регулювання сили натягу

Незалежно від того який лук ви налаштовуєте, новий з коробки куплений в магазині або старий лук з якого вже було зроблено кілька тисяч пострілів. Насамперед необхідно перевірити стан всіх рухомих частин. Переконатися, що модулі які регулюють довжину розтяжки знаходяться в точках що збігаються на обох блоках. Якщо ви відновлюєте старий лук, бажано замінити стару зношену тятиву на нову. Потім перевірити, щоб лук повернувся до заводських характеристик та блоки працювали синхронно.


Для регулювання сили натягу необхідно послабити або затягнути болти, які фіксують плечі лука. Важливо щоб болти знаходилися в положенні з однаковою кількістю витків різьби зверху і знизу. Для цього, максимально затягніть болти, і симетрично відкручуйте, рахуючи кількість обертів. Наприклад, два оберти зверху, два таких же обороту знизу. До моменту поки ви не вийдете на необхідне зусилля.

На більшості луків регулювання довжини розтяжки здійснюється зміною положення модуля на блоці або установкою модуля іншого розміру. Але є кілька моделей луків довжина розтяжки, яких змінюється тільки повною заміною блоків. Регулюється установкою блоку іншого розміру під конкретну величину розтяжки. Як правило, нові блоки коштують дорого, та іноді вам також необхідно буде купувати до них нову тятиву, щоб замінені блоки іншого розміру працювали правильно. Якщо ви купуєте лук який був у вжитку, переконайтеся, що ви знаєте встановлену довжину розтяжки та подальші можливості її регулювання, намагайтеся уникати купівлі будь-якого б/в луку, який потребує заміни блоків.

Крок другий: полиця, положення сідла, centershot

Налаштування полки надзвичайно важливе, тому що цей упор для стріли буквально направляє стрілу в сторону мішені. При наявності правильного інструменту та належної вправності цей простий процес не займе багато часу.

Встановіть лук в лещата, прикрутіть полку під прямим кутом відносно краю руків'я лука.Далі, закріпіть рівні до тятиви, і регулюванням лещат виведіть лук в горизонтальну площину.


Час виводити centershot шляхом зміщенням позиції полки вправо або вліво. Встаньте позаду лука, центруйте тятиву відносно середини полки. Пам'ятайте що для кожного лука існує своє правильне положення через різні форми рукоятки. Більшість виробників вказують відстань від руків'я до центру стріли, з цією інформацією можна ознайомитись в паспорті лука або на офіційному сайті.

Перед початком установки сідла, перевірте рівні на луці. Укладіть стрілу якою плануєте стріляти на полицю та замкніть хвостовик на тятиві. Долаштуйте до цієї стріли рівень, відрегулюйте по висоті положення  хвостовика на тятиві. Полку по вертикалі ставиться так, щоб стріла в робочому положенні знаходилася на полиці в горизонтальній площині перпендикулярно тятиві, навпроти отворів в рукоятці для закріплення полки (berger hole).


Далі необхідно обв'язати хвостовик. Сідло не повинно затискати хвіст, краще залишити між вузлами сідла і хвостовиком люз приблизно у пів міліметра. Залежно від типу полки що використовується стріла може дивитися трохи нижче або вище, налаштування правильного положення відбувається внаслідок переміщення хвостовика по вертикалі.

Крок 3: Приціл та піп сайт

Наступний крок установка прицільної системи. Всі виробники луків використовують стандартний розмір отворів для кріплення прицілу до руків'я лука, тому не потрібно турбуватись про те, щоб знайти той, який підходить для вашого лука.

Приціли можуть поставлятися в зібраному вигляді їх просто необхідно встановити, для деяких може бути необхідна невелике складання, дотримуючись інструкції з експлуатації у вас не повинно виникнути ніяких проблем.


У першому наближенні, встановіть рівень кута піднесення прицілу по центру. Горизонтальне положення прицілу потрібно змістити таким чином, що б кінчики пінів в прицілі знаходилися трохи лівіше від тятиви не в натягнутому стані та відцентрованої щодо полиці. Такий стан - всього лише початкова відправна точка, в будь-якому випадку необхідно буде вносити коригування.

Наступним кроком буде установка піп сайту. Необхідно зафіксувати лук в пресі, стиснувши плечі лука тим самим зменшивши натяг тятиви, можна приступати до роботи. Розділіть нитки тятиви на дві рівні половини, вам потрібно точно відміряти однакову кількість ниток по обидва боки піп сайту.


Як правило, приблизна висота піп сайту - це на 6 дюймів вище від сідла. Знову ж таки, це початкова точка, але фактичне місце розташування буде варіюватися в залежності від техніки прикладки лучника, кута тятиви та встановленої довжини розтяжки лука. Пограйте з висотою піп сайту, знайдіть зручне для вас положення, перш ніж обв'язувати його. Найпростіший спосіб - встати в позицію для стрільби, розтягнути лук, закрити очі, потім відкрити око та подивитись на якому рівні знаходиться ваш погляд. На точці перетину тятиви та вектора зору встановити позначку для подальшого закріплення піп сайту.

Крок 4: Установка D-петлі

Швидше за все ви вже зав'язали петлю для налаштувань які описані вище. Якщо у вас була встановлена петля, то після обв'язки піп сайту, відбудеться одне з двох: під час натягу тятиви буде крутитися піп сайт або петля для релізу в не натягнутому стані буде перекручена та дивитися у бік. Найпростішим способом встановити та вирівняти по одній лінії піп сайт й d-петлю - це нав'язати нову петлю, після обв'язки піп сайту.


Важливо пам'ятати, що нові тятиви вимагають деякого періоду обкатки, поки вона не прийме форму (близько 100 пострілів). Іноді корисно зробити кілька пострілів, і тільки потім зав'язувати петлю.

Крок 5: Додаткові аксесуари

Останнім базовим кроком буде до лаштування інших аксесуарів. Такі як, прикрутите ківер та стабілізатор. Більшість ківерів кріпляться до тильної частини кріплення прицілу все, що для цього потрібно - це комплектні шестигранні ключі. Ківери блочних луків також уніфіковані та можуть використовуватися без прив'язки до конкретної торгової марки.


Дотримуючись цієї базової поетапної інструкції налаштування блочного лука, можна позначити моменти в яких варто рухатися якщо захочете налаштувати блочний лук своїми руками. Якщо у вас виникли додаткові питання по якомусь із кроків, рекомендуємо ознайомитися з докладними статтями на нашому сайті по налаштуванню кожного окремо взятого елемента лука. Ми завжди раді допомогти, якщо ви все ж таки віддасте перевагу професійному підходу.

68
JivoChat
Viber
Telegram
Допомога Online