Налаштування блочних луків

    Ставши власником блочного лука, щасливий покупець навіть не замислюється про те, що такий лук потребує попереднього налаштування. А якщо врахувати складність конструкції блочного лука, то і саме налаштування ускладнюється.
    Описи збору всього блочного лука з нуля може зайняти невелику книгу, так що в даній статті обмежимося моментами, яких буде достатньо для покупця, який отримав наполовину зібрану на заводі-виробника модель. Тобто, тятива вже встановлена, і блоки не мають потреби в додатковому регулюванні і відбудові.

   Первинний огляд
        
      
Не забуваючи про безпеку, спочатку варто оглянути всю конструкцію лука:
 • тятива повинна бути цільною, без розірваних ниток;
 • обмотка тятиви також не повинна мати пошкоджень;
 • зони обтискання сталевих тросів повинні виглядати надійно;
 • прокладки під плечі повинні бути рівної висоти;
 • плечі повинні бути цільними, без пошкоджень.
    Зверніть увагу, що верхнє і нижнє плечі лука мають різну жорсткість, так що їх не можна плутати.
Блочний лук являє собою, по суті, конструктор, і на основу (сам лук) закріплюються інші складові в передбачені пази і отвори.

    Установка полички
    

    Поличка для стріли є першим етапом збірки і налаштування блочного лука. Асортимент пропонованих на сьогоднішній день поличок для блочних луків величезний, так що можна вибрати необхідну, відповідно з вподобаннями  і потребами. На будь-який поличці передбачена можливість регулювання.   Далі слід зазначити місце встановлення стріли на тятиві. Це можна виконати, використовуючи спочатку стрілу, а потім спеціальну Т-образну лінійку, яка закріплюється на тятиві. Виміряне місце відзначається спочатку попередньою, а потім і остаточною обмоткою. Далі сюди ж прикріплюється петля для релізу, яку необхідно робити ширше посадкового місця стріли, для виключення пережимиму хвостовика.


Установка піп-сайту

 
    Піп-сайт являє собою кільце, яке встановлюється в тятиві і дозволяє поєднувати лінію тятиви з напрямком стрільби. Для встановлення піп-сайту слід використовувати спеціальний прес, призначений для конкретної моделі блочного лука. Прес необхідний, так як потрібно розсунути нитки тятиви і вставити піп-сайт між ними.

Від слабкого - до сильного

    Одним з багатьох переваг блочного лука є можливість зменшення натягу. Наприклад, починаючому стрілку буває важко натягнути 60-фунтовий лук, так що слід починати тренування, використовуючи лук з ослабленими плечима.

            Чому не варто використовувати відразу потужний лук:
 • в даному випадку стрілок витрачає всі зусилля тільки на натяг, не дотримуючись правильну техніку пострілу;
 • нетреновані руки швидко втомляться, що знизить ефективність навчання;
 • можливі травми
    Натяг блочного лука можна змінювати, обертаючи регулювальні гвинти біля основи плечей. Деякі моделі передбачають необхідність ослаблення фіксуючих гвинтів. У технічних характеристиках лука обов'язково вказується, на скільки можна послаблювати натяг лука без ризику його пошкодити. Пам'ятайте, що послаблювати обидва блоки (верхній і нижній) необхідно на рівну кількість обертів.


Налаштування довжини розтяжки
    

    Довжина стріли, як і довжина розтягування лука, підбирається для кожної людини індивідуально, і залежить вона, в першу чергу, від статури, в тому числі від довжини рук стрільця.
    Варто відразу визначитися, з яким релізом Ви будете стріляти - це також вплине на розтяжку. Використовуючи кистьовий реліз, розтяжка виявляється трохи коротше, ніж з Т-образним, по причині різних точок прикладки
    Лише визначившись з довжиною розтяжки, можна правильно встановити піп-сайт і приціл, забезпечивши необхідну точність лука і зручність прицілювання.
        Правильна розтяжка:
 • права кисть з релізом щільно притиснута до нижньої щелепи;
 • тятива торкається носа;
 • правим оком через піп-сайт видно мушка, рівно посередині

Установка інших частин

    Далі виконується монтаж інших аксесуарів блочного лука. Приціл (механічний, оптичний або лазерний) після установки може регулюватися, забезпечуючи тонке підлаштування.
    Стабілізатор необхідний для «правильногї» поведінки лука після пострілу і найчастіше представляє собою свого роду конструктор - з декількох частин, забезпечуючи різні комбінації.
    Для зручності транспортування і діставання стріл використовується так званий ківер, який забезпечує установку стріл безпосередньо на луці.

Догляд за блочним луком

    На відміну від традиційного дерев'яного лука, блочний лук, що пройшов правильне налаштування, практично не вимагає догляду. Однак мінімум обслуговування все ж необхідний:
 • протирайте усі частини лука, знімаючи пил, бруд і сторонні частинки;
 • при інтенсивному використанні тятива і троси змащуються воском (спеціальним лучним або простим бджолиним), що продовжує термін експлуатації лука;
 • раз на півроку, а то й рідше рекомендується змащувати осі блоків маслом.
  Більш детально ознайомитися з великою пропозицією блочних луків і аксесуарами для них Ви можете на нашому сайті.

2114

Читайте також

Нитки для виготовлення тятиви

Нитки для виготовлення тятиви

Одна з невід'ємних деталей будь-якого лука або арбалета - тятива. Як і всі витратні товари, вона мож...

Зброя Другої Світової війни

Зброя Другої Світової війни

Друга світова війна - це одночасно дуже складний і вельми значущий період в історії всіх людей, які ...

Полювання на «штучних» тварин

Полювання на «штучних» тварин

Что делать, если древние инстинкты зовут поохотиться со своим луком на настоящих животных, но против...

Безпека під час стрільби з луку

Безпека під час стрільби з луку

У кожному виді спорту є правила, і стрільба з луку не є винятком. Гарна новина полягає в тому, що пр...

JivoChat
Viber
Telegram
Допомога Online