Коли варто думати про замовлення нової тятиви для блочного лука.

Тятива - непомічений герой блочного лука. Без тятиви лук і стріла безсилі. Кожен елемент спорядження для стрільби з лука вимагає регулярного догляду, тятива - не виняток. Вона постійно приймає удари, передаючи енергію від лука до стріли, треться об краги й одяг. Навіть при правильному догляді тятиви зношуються.

КОЛИ ПОТРІБНА ЗАМІНА ТЯТИВИ?

Тятиви блочного лука зазнають значного зносу кожен раз, коли з лука вилітає стріла. Але ви можете продовжити термін її служби, якщо подбаєте про неї заздалегідь. Зберігайте лук в нормальних температурних умовах, без різких перепадів, щоб уникнути її розтягування. Регулярно наносьте та втирайте віск в тятиву. Віск можна придбати в магазині ArcusMarket.

Частота заміни тятиви залежить від її віку, кількості пострілів, сили натягу, а також від того, де і як Ви стріляєте або полюєте. Більшість майстрів радять робити заміну тятиви не рідше одного разу на три роки. Але якщо є первинні ознаки зносу: потертості або рвані нитки, варто перевірити реальний стан тятиви. Відвідайте магазин або зробіть фото, що б майстер міг провести огляд і дати рекомендації.


ОСНОВНІ ПАРАМЕТРИ.

Замовте виготовлення нової тятиви у професіоналів. Якщо у вас немає досвіду роботи зі спорядженням для обслуговування лука і відповідних інструментів, вам знадобиться майстер по заміні тятиви. При замовленні нової тятиви, використовуйте наступну інформацію:

Виробник\модель лука: Ви напевно знаєте виробника і модель свого лука. Якщо немає, знайдіть керівництво користувача до вашої моделі, виробник і модель часто написані десь на луці. У керівництві користувача міститься більш докладна інформація, яка може вам знадобитись.

Довжина тятиви: тятива блочного лука з'єднує блоки. Це певна довжина, і ви знайдете її в інструкції по експлуатації або на одному з плечей. Якщо ви не можете знайти інформацію, відвідайте вебсайт виробника або попросіть фахівця вам допомогти.

Довжина троса(ів): крім основної тятиви, у блочних луків є один або кілька тросів. Трос(и) працює з основною тятивою при натязі та стрільбі. Інформацію по тросах можна знайти в інструкції або дізнатись у фахівця.

КОЛІР.

Для багатьох лучників найкраща частина в процесі підбору нової тятиви - це вибір її кольору. Тут експериментуйте! Виберіть однокольорову або різнокольорову тятиву, додатково можна зробити різні кольори тросів і обмотки. Центральна частина тятиви та петлі мають додаткову обмотку, місця в яких найбільш вірогідний знос.

Вивчаючи тятиву і троси свого лука, фантазуйте який колір гармонує з кольором ручки й плечей лука.


НИТКИ ТА МАТЕРІАЛИ.

Підбирати кольори - це весело, але вибір матеріалу для тятиви може виявитися більш складним етапом. Кожен тип синтетичного матеріалу впливає на швидкість, стабільність і довговічність тятиви. Безліч варіантів матеріалу ниток можуть збити Вас з пантелику. Більшість виробників луків, рекомендують певний матеріал тятиви для кожної моделі лука. Ви знайдете цю інформацію в інструкції з експлуатації вашого лука або на сайті виробника. Найпоширеніші матеріали, використовувані для тятив блочних луків: BCY 452X, BCY Trophy, BCY 8190, BCY X String і Angel Majesty.

Тятиви блочних луків зазвичай мають від 20 до 24 ниток. При виборі кількості ниток важливо дотримуватись рекомендацій виробника самої нитки. Тятива з невеликою кількістю ниток не забезпечить досить енергії та викличе значну вібрацію лука, яка може пошкодити комплектуючі.

ВСТАНОВЛЕННЯ НОВОЇ ТЯТИВИ.

Якщо у вас немає преса для лука і Ви не знаєте, як працювати зі спеціальним обладнанням з обслуговування блочного лука, попросіть допомогу фахівців в установці нової тятиви. Покажіть майстру хвостовики ваших основних стріл, щоб перевірити, чи підходять вони під товщину тятиви. Небезпечно стріляти стрілами із занадто свободним або занадто тугими хвостовиками. Дуже важливо знайти золоту середину. Ви повинні чути, як він замикається в центральній обмотці, також мати можливість рухати хвостовик в місці установки на тятиву. Після того як хвостовик замикається на тятиві, він повинен легко ковзати вгору і вниз по обмотці. Однак стріла не повинна бовтатися з одного боку в інший. Це буде означати, що хвостовик занадто великий.

Переконайтеся, що сідло не затискає хвостовик, відстані досить, що б хвостовик вмістився по висоті, і знаходився в одному і тому ж місці при кожному наступному пострілі.


Нова тятива творить чудеса. Оновлює зовнішній вигляд і відновлює характеристики лука. Якщо на вашій тятиві з'явився значний знос або лук не обслуговувався багато років, рекомендуємо замінити тятиву на нову.

208
JivoChat
Viber
Telegram
Допомога Online