Вибір спортивного блочного лука

Безумовно, можна стріляти з будь-якого блочного лука практично в будь-якому змаганні, де дозволені блочні луки. Але якщо ви хочете досягти успіху, подумайте про покупку спортивного лука, який в першу чергу призначений для результативної стрільби по мішенях, а не полювання.


Яка різниця? Спортивні луки більш зручні для лучників. Вони тягнуться плавно, тримаються стійкіше, а віддача м'якше. Вони розроблені спеціально для досягнення максимальної точності, тоді як мисливські луки створені для маневровості, мінімізації ваги і збільшення швидкості польоту стріли, що забезпечує швидке і точне ураження тварин.

Найбільш помітна різниця між двома типами луків - це міжосьова довжина. Мисливські блочні луки здебільшого мають довжину від 27 до 34 дюймів, спортивні своєю чергою мають довжину від 34 до 40 дюймів. Довший лук дозволяє лучнику триматися стійкіше при прицілюванні.

Крім того, блоки спортивного лука зазвичай менше, а цикл натягу плавний. Ви не помітите великих «стрибків і перепадів», які виникають при повному розтягуванні мисливського лука. Блоки меншого розміру згладжують цю криву, що дає лінійне рівномірне зусилля під час натягу.

Як вибрати спортивний блочний лук? По-перше, розгляньте турнірні обмеження, змагань в яких ви плануєте брати участь. Наприклад, турніри, санкціоновані USA Archery та World Archery, обмежують силу натягу (не більше 60 фунтів) блочного лука учасників.

Оскільки у більшості блочних луків діапазон регулювання натягу становить 10 фунтів, ви можете використовувати лук з максимальним натяжним зусиллям 70 фунтів і послабити болти на плечах, щоб зменшити силу до дозволених 60 фунтів. Але блочні луки найкраще працюють в кінці їх верхнього діапазону регулювань. Ви можете втратити частину ефективності й номінальних характеристик, стріляючи з 70-фунтового лука, послабленого на 60 фунтів.


Якщо сила натягу не є обмежуючим фактором, важливо подумати яку силу натягу ви можете з комфортом тягнути. Змагання стрільби по мішенях зазвичай вимагають більшої кількості пострілів і практики. Розраховуйте сили та витривалість так, що б не вимотати себе завчасно. Намагайтеся, щоб результат протягом всього тренування був стабільним.

Швидкість польоту стріли має вирішальне значення в таких змаганнях, як 3D з невідомою відстанню, де ви повинні самі визначати відстань до цілей. Чим швидше летять ваші стріли, тим більше у вас буде права на помилку. Це також важливо на змаганнях, де ви стріляєте на великі дистанції - понад 40 ярдів. Швидкий лук в таких ситуаціях, більш поблажливий і дозволяє домогтися кращих результатів.

Важливим фактором є скидання зусилля лука. Більшості спортсменів підходить скидання на рівні 65, 70 відсотків – це збільшує силу необхідну для утримання тятиви при повній розтяжці лука. В такому випадку, лучник може утримувати лук стабільніше, докладаючи більше зусиль в моменті утримання тятиви. Але це не універсально, з'ясуйте, що працює для вас. Кращим вибором буде лук з можливістю регулювання сили скидання.


Високі лучники, ймовірно, краще впораються з більш довгими луками. Довгий лук буде краще збалансований, а кут натягу тятиви при повній розтяжці буде менш різким. Коли лучник з великим зростом стріляє з короткого лука, з великою довжиною розтяжки, кут натягу тятиви буде дуже гострий. Це означає, що приціл буде далі від ока лучника, знайти стійку точку прикладки - наприклад, доторкнутися носом до тятив - може бути складніше. Як правило, при зрості 180 см. комфортною довжиною блочного лука може бути 40 дюймів, в той час як при зрості в 150 см., лука довжиною в 36 дюймів буде більш ніж достатньо.

Вибирайте збалансований лук, опираючись на свої переваги. Ви не повинні боротися з луком докладаючи надмірних зусиль намагаючись його утримати. Кут натягнутої тятиви повинен дозволяти вам тримати голову прямо. Коли блоки впираються в стопор, що обмежує подальший руху тятиви - ви повинні мати можливість торкнутися тятиви носом, не нахиляючись вперед або назад. Таке положення голови дозволить закріпити піп-сайт на комфортній відстані від вашого ока.


Луки також можуть відрізнятися за способом регулювання довжини розтяжки. Шляхом установки модулів блоку під конкретну розтяжку з кроком ½ дюйма. Або регулюванням довжини розтяжки безпосередньо на модулі. Такий спосіб має перевагу більшого діапазону регулювань і на деяких моделях луків з можливістю встановити крок ¼ дюйма. Легкість регулювання знадобиться лучникам, які хочуть використовувати один лук для стрільби в приміщенні, а також для польової або 3D стрільби, де вам, доведеться налаштовувати лук щодо умов навколишнього середовища.

Налаштування критично важливе для спортивних луків. Необхідно максимально налаштувати лук під свої потреби. Добре налаштований лук буде прощати допущені найменші неточності, на великій серії пострілів, що дуже важливо для забезпечення стабільних результатів.

Сучасні моделі луків значно спрощують процес налаштування, для регулювання блоків і тросів в польових умовах, потрібні тільки шестигранні ключі. Але деяким моделям луків, як і раніше потрібен прес для налаштувань даних елементів. Тому, перед покупкою варто уточнити цей момент, що необхідно для регулювань параметрів лука тієї чи іншої моделі.

Стрільба з блочного лука по мішенях чудовий вид дозвілля та змагань, яка допоможе розширити спектр навичок у стрільбі з лука, за межами сезону полювання. Правильний підбір спортивного блочного лука зробить досвід стрільби набагато приємніше.

Оригінал статті: https://archery360.com/2021/02/16/how-to-buy-a-target-compound-bow

184
JivoChat
Viber
Telegram
Допомога Online