Вибір олімпійського лука

Купівля олімпійського лука, може бути, не простим завданням, особливо якщо розглянути всі доступні варіанти: плечі з дерева, піни або бамбука?; алюмінієва або карбонова рукоять?; яка довжина лука вам необхідна? Всі ці (та багато інших) питань, швидше за все виникнуть, коли ви спробуєте вибрати для себе лук.


Перше з чим необхідно визначитися - це довжина лука, який ви збираєтеся купувати. Діапазон довжин варіюється від 64 до 72 дюймів з кроком в 2 дюйми, але є винятки (Хойт нещодавно представили 75-дюймову модель лука). Загальна довжина лука визначається довжиною рукояті в поєднанні з довжиною плечей. Рукояті бувають 23,25 і 27 дюймів, а плечі - малі, середні, довгі та супердовгі, з кожною наступною сходинкою збільшуючи довжину лука на 2 дюйма. Наприклад, рукоять довжиною 25 дюймів в парі з плечима середньої довжини дадуть лук загальною довжиною в 68 дюймів, отже, рукоять 25 дюймів з довгими плечима дасть 70-дюймовий лук. Вибір багато в чому залежить від довжини розтяжки лучника. Чим більше довжина розтяжки, тим довший лук буде необхідний. Як правило, розміри луків розраховані на певний діапазон довжини натягу, в якому плечі лука працюють максимально ефективно.


Що б визначити довжину розтяжки правильно й більш точно, потрібно проводити виміри з урахуванням напальчника або рукавички. Кожна конкретна довжина лука призначена для роботи в певному діапазоні довжин розтяжки, зазначених в таблиці вище. Лук стрілятиме найбільш ефективно, якщо його натягувати до правильної довжини. Якщо ви використовуєте занадто довгий лук та стріляєте, не дотягаючи плечі лука до їх робочого ефективного діапазону, стріла не буде летіти з максимальною потенційною швидкістю. Якщо ви стріляєте з дуже короткого лука, розтягуючи його плечі на «критичну» величину, постріли будуть безладними, а політ стріли неконтрольований.

Наступне, що необхідно вибрати це матеріали, з яких виготовлена рукоять та плечі лука. Провівши невелике спостереження, ви виявите, що ціни на рукояті та плечі можуть багаторазово відрізнятися. Зазвичай, плечі початкового рівня виготовлені з дерева та скловолокна, в той час як матеріалом плечей преміум класу може бути: карбон, піна, бамбук або дорогоцінні породи дерева. Стандартні рукояті луків виготовлені з кованого магнію або алюмінію, у міру зростання цін можна побачити карбон, алюміній або графен. Відмінності в матеріалах будуть впливати на відчуття лука при виконанні пострілу, в прямій залежності від особистих уподобань лучника. Відчуття лука - це комбінація циклу натягу (опору плечей в момент повного натягу лука) та вібрації, після випуску стріли.


В залежності від матеріалу плечей, будуть змінюватися відчуття під час натягу лука. Плечі з карбону або піни забезпечують більш рівне зростання зусилля під час розтяжки, в порівнянні з дерев'яними плечима. Якщо ви думаєте, чим м'якше, тим краще, в якійсь мірі ви маєте рацію, але деякі лучники воліють долати більш жорстку віддачу під час стрільби, вважаючи за краще дерев'яні плечі. Крім того, лучники можуть віддавати перевагу стрільбі з більш довгого лука, що б отримати рівний та м'який момент прогнозованості під час натягу, якщо лучник впевнений, що це не погіршить його результативність.

Рукояті з алюмінію та карбону по-різному поглинають залишкову вібрацію (через різницю у фізичній конструкції матеріалу рукояті) це є ключовим фактором комфорту. Після пострілу карбонові рукояті передають на руку лучника високочастотні вібрації, в той час як алюмінієві важчі рукояті, залишають після пострілу приглушені низькочастотні коливання. Величина залишкової вібрації може відрізнятися в більшу або меншу сторону, в залежності від комбінації матеріалів плечей лука. Довжина розтяжки буде ключовим фактором того, як буде відчуватися лук. Кращим варіантом буде піти спробувати розтягнути кілька луків в тирі, що б знайти те відчуття лука, яке вам подобається найбільше.


Ці поради допоможуть розпочати з вибором лука. Перш ніж перейти до наступних питань по вибору стріл, аксесуарів для стрільби і т.д. Перед тим як прийняти рішення, важливо отримати якомога більше інформації про моделі лука яка вас цікавить.

За основу взята стаття: https://archery360.com/2021/05/20/how-to-buy-an-olympic-bow

32
JivoChat
Viber
Telegram
Допомога Online