Як вибрати лук

    "- Здрастуйте, я зайшов на Ваш сайт і обираю лук. Ось підкажіть ..." Таким чином починаються близько 90% дзвінків від людей, які вирішили освоїти стрільбу з лука або придбати лук у подарунок. Безумовно, стрільба з лука, це гарне цікаве і захоплююче хобі. Хобі розвиваюче м'язи рук, спини, що покращує окомір і концентрацію. Хобі, яке служить постійним джерелом гарного настрою, нових друзів і позитивних емоцій.
    "- Який лук ви мені порадите?"    Спочатку потрібно визначитися з метою або задати собі питання: Для чого мені потрібен лук? З відповіді, ми можемо порекомендувати лук. Якщо Ви вибираєте лук щоб стріляти вдома або на дачі, то Вам підійде будь-який тип лука, якщо для спорту, тоді олімпік або блок, що ближче вирішувати Вам. А може, Вас цікавлять лучні історичні фестивалі, тоді необхідно звернути увагу на традиційні луки.
   Отже, у нас є три основні категорії луків і спочатку потрібно вибрати з них:
    Традиційні луки - це луки виготовлені з дерева і стеклоламіната, мають історичну форму луків різних народів і відповідну назву, наприклад монгольський лук, турецька лук, англійська лук, японський лук і т.д. Традиційні луки у свою чергу діляться на типи: рекурсивні, лонги, хорсбоу (короткі рекурсивні луки).
    Лук лонг або лонгбоу - має товсті і вузькі плечі з невеликим загином або зовсім без нього. Конструктивно нагадує вигнуту палицю, часто з опліткою рукояті шкірою і випилом під поличку для стріли. Рекурсивний відрізняється закінченням гнучких плечей (плоскі і широкі), які загинаються у сторону від стрільця.
    Рекурсивний лук через конструкції має більш високу початкову швидкість польоту стріли в порівнянні з лонгом, з тим же натягом тятиви. У той же час, лонг може бути сконструйований з незрівнянно більшою силою натягу, і мати більшу забійну силу за рахунок використання більш довгих і важких стріл. Для спортивної стрільби на стандартній лучної дистанції 18м підійдуть обидва типи луків.
    Класичні луки (олімпіки) близькі до традиційних, проте більш технологічні, дозволяють установку додаткового обладнання (приціли, балансири і ін.), Дозволяють проводити заміну плечей і розбирання для зручності транспортування.
     Блокові луки найбільш складні у виробництві, налаштуванні і використанні. Хороший блочний лук коштує не менше 400дол., потребує правильного догляду та базового досвіду стрільби на класиці або традиції. Однак руку ставити рекомендується саме на класичному або традиційному луці.

Тепер підбираємо лук під лучника

    Спочатку визначаємося з параметрами лука: Ваш зріст впливає на максимальну довжину лука, Ваші фізичні параметри - на силу натягу лука (силу плечей). Довжина традиційних луків коливається як правило в межах 50-70 дюймів (125-175см). У виборі довжини увага звертається лише на зручність поводження з луком, наприклад для дівчини зрістом 150 см зручний лук буде в межах 120-135см.
    При підборі першого лука для віку 16 років і вище рекомендується обмежитися луком з силою натягу до 14 кг. Натяг, як правило вказується в фунтах (1 фунт = 0.45359237 кг) тому перший лук буде з силою натягу до 30lbs.
     Якщо ми вибрали блочний лук, то нам потрібно звернути увагу на основні параметри - це витяг і сила натягу. Якщо луки початкового рівня, вони мають широкий діапазон регулювань як по силі, так і по витягу. Чудовий приклад цьому луки Poelang Axis і PSE Stinger.


Основні поради:

    - Не беріть найпотужніший лук, 32-26 фунтів цілком вистачить стріляти і на 30 м, а надто важкий лук не дасть Вам правильно навчиться стріляти.
    - Лук повинен приносити Вам задоволення, тому зверніться насамперед до себе, чого Ви саме хочете. 

Що взяти відразу?

    Стріли. Ми допоможемо Вам підібрати відповідні до Вашого лука по довжині і необхідної жорсткості. Кількість стріл не менше пів комплекту - 6 штук! Для корекції стрільби, щоб не ходити до мішені після двох пострілів, коли на позиції вже видно, яка поправка на постріл потрібна, а стріл вже немає. Плюс якщо врахувати, що пару стріл можна списувати на поломку-втрату протягом першого місяця - оптимально купувати відразу десяток.
    Реліз - якщо це блочний лук, рукавичка або напальчник - для олімпіка або традиції. Вони захищають Ваші пальці від тертя об тятиву. При настрілі 50 пострілів з луком навіть в 14 кг у нетренованої людини на пальцях з'являються болючі мозолі, в середньому на тренуванні йде настріл в 150-200 пострілів. Крага не є обов'язковим предметом екіпірування, однак вона захищає Вас від можливих вельми чутливих ударів тятивою по внутрішній стороні передпліччя.
    Мішень для лука - велика, максимально велика. Мішень, яка зможе забезпечити впевнене занурення в неї стріли, без відскоків і пробивання навиліт. Не фанера, не дерево, не пінопласт. Максимально відповідний для цього матеріал - ізолон. Якщо він кріпиться на стіну, подбайте про те, щоб на ньому не було кріплення, о яке можна пошкодити стріли. Безпечне місце для стрільби - обгороджена ділянка, без випадкових перехожих і глядачів на лінії стрільби.
    Читайте більш докладну статтю про вибір лука тут.
    Вдалої покупки і успішної Вам стрільби!

22852

Читайте також

Як обрати блочний лук

Як обрати блочний лук

    Отже, Ви визначилися, що хочете стріляти з сучасного блочного лука, відкидаю...

Як правильно зробити вибір луку

Як правильно зробити вибір луку

      Якщо Ви й гадки не маєте, як вибрати знаряддя для початківців, ми Вам...

Як правильно підібрати лук.

Як правильно підібрати лук.

Стрільба з луку - це вид спорту, який підійде усім, тому що, це гарний досвід для кожного. Цей ...

Як обрати арбалет для полювання

Як обрати арбалет для полювання

Перш ніж брати на полювання арбалет ...Не забувайте про три основні особливості цієї зброї:Перша - в...

JivoChat
Viber
Telegram
Допомога Online