Як обрати блочний лук

    Отже, Ви визначилися, що хочете стріляти з сучасного блочного лука, відкидаючи історичний дерев'яний лук і класичний олімпійський. Вибираючи блочний лук, не забувайте, що Ви вибираєте, по суті саму основу лука, а ось всі навісні аксесуари (поличка, приціл, ківер, піп-сайт, стабілізатор та інші) купуються окремо і можуть бути з легкістю замінені. Тобто, головне - не помилитися з вибором самого лука.


Чим сильніше - тим краще?

    У багатьох літературних джерелах радять вибирати силу натягу лука приблизно рівну 75% від того, що Ви можете розтягнути. Такий вибір буде оптимальним. А ось якщо Ви візьмете лук, з якого зробите 5-10 пострілів, після чого втомляться руки і плечі - яке ж тут задоволення? Крім того, велика сила натягу лука звісно сильніше зажене стріли в мішень, так що дістати їх можна буде виключно зі спеціальним пристосуванням, що значно уповільнює тренування.
    З іншого боку, чим більше натяжіння лука - тим стабільніше відбувається спуск стріли, та й сама стріла більш тривалу відстань не втрачає висоти.
     До спортивних змагань допускаються блочні луки з натягом не більше 60 фунтів. Самі ж спортсмени вибирають силу 58-59 фунтів, щоб похибка вимірювання не стала причиною відсторонення від стрільб.
    У порівнянні з традиційним луком або олімпіком, блочний лук володіє істотною перевагою: на ньому можна регулювати силу натягу. Тобто, лук можна купити «на виріст» - адже після початку тренування м'язи, задіяні при пострілі, розвиваються, і вже скоро стрілок здатний натягнути сильніший лук.

Конструкція блоків

    Основним елементом блочного лука, як можна здогадатися з назви, є блоки. Це пристосування-ексцентрики, які розташовуються на кінцях лука і призначені для зниження сили, необхідної для утримання лука в повністю натягнутому положенні.   

    У сучасному блочному луці зусилля натяжіння зменшується на величину 65% -75% і більше. Тобто, розтягнувши 70-фунтовий лук, стрілок відчуває м'язами тільки 14 фунтів. Це дозволяє більш точно прицілитися і спокійно виконати постріл - така розкіш неприпустима в разі класичних або традиційних луків з подібним натягом. Звичайно, існує думка, що сильне полегшення натягу вносить негативні моменти в техніку виконання пострілу, однак це вже тонкощі для професіоналів. Для новачка така функція є цілком прийнятною.
    В сучасних блокових луках використовується 4 основних видів блоків:
  1. Одинарні блоки (Solocam, одноблочний лук). Вгорі встановлюється круглий натяжний ролик, внизу - еліптичний блок. Таку систему легко обслуговувати, також не потрібно виконувати синхронізацію блоків.
  2. Гібридні блоки. Конструкція являє собою два асиметричних еліптичних блока (керуючий ексцентрик - зверху, силовий - знизу). У порівнянні з традиційними twin-cam системами, обслуговування простіше, проте таку систему все одно необхідно належним чином орієнтувати.
  3. Подвійні блоки (twin-cam). Це два симетричних круглих (можуть бути еліптичними) блока зверху і знизу лука. При правильному налаштуванні дана система забезпечує найкращі ТТХ лука в порівнянні з іншими системами. Однак подвійні блоки вимагають більш тонкого налаштування і періодичного кваліфікованого обслуговування. Іншим недоліком twin-cam є підвищений шум при пострілі. Даній системі віддають перевагу багато серйозних лучників.
  4. Бінарні блоки. Це модифікований 3-пазовий twin-cam, в якому троси закріплюються в блоках зверху і знизу, а не на плечах, як в інших конструкціях. Іншою відмінністю є використання двох «блок-на-блок» керуючих кабелів. З технічної точки зору це само коригувальна система, що не викликає проблем з синхронізацією або орієнтуванням, що забезпечує прямий і рівний виліт стріли. Багато лучники впевнені, що за такою системою майбутнє


Довжина розтягування
    
    Довжина, на яку лучник розтягує блочний лук, залежить від антропометричних даних лучника (довжина рук, ширина грудної клітини та ін.), Від місця прикладки (підборіддя, щока) і від використовуваного релізу (різні види релізів забезпечать різні відстані від руки до місця кріплення релізу на тятиві). Так що спочатку варто визначитися зі своєю технікою стрільби, спробувати постріляти з інших блочних луків, і тільки після цього купувати свій власний.
   Тестову стрілянину можна спробувати в професійних лучних тирах. Важливо, щоб в такому тирі працювали професіонали, які допоможуть підлаштувати лук під стрілка, а не просто візьмуть гроші «за постріляти». Наприклад, в Запоріжжі арбалетно-лучний магазин «Аркус» може запропонувати всім бажаючим спробувати стрільбу з різних моделей блоних луків і навіть більш того, Ви можете придбати вже свій власний лук в магазині, а досвідчені лучні інструктори-консультанти допоможуть визначитися з вибором.

Виробник лука

   В першу чергу варто подивитися відгуки про виробника лука, а також про конкретну вибрану Вами модель лука. Якщо є матеріальна можливість - краще все-таки, як кажуть, «переплатити» за бренд, але в результаті не тільки бути впевненим за зроблену покупку (точність, сила натягу, ремонтопридатність, довговічність, надійність, безпеку ...), але і з гордістю демонструвати свій лук знайомим стрільцям.
   Будь-який лук потребує ремонту - це трапиться рано чи пізно. І так як зовсім універсальних луків не існує, то рекомендується, щоб в Україні був представник даного виробника. В іншому випадку Вам довго доведеться чекати доставки того чи іншого аксесуара, наприклад, з США, Китаю або Канади.
    Підібрати для себе і купити блочний лук Ви можете в нашому магазині. 

2355
JivoChat
Viber
Telegram
Допомога Online