Голий лук або Баребоу


Людина буде голою, якщо у нього забрати весь одяг. А чи може лук бути голим? Може. Якщо з нього зняти ряд пристосувань, які штучно збільшують точність стрільби і допомагають лучникові при пострілі.

Так званий баребоу (Barebow, bare - голий, bow - лук), являє собою класичний олімпійський лук, з якого зняті:

• приціл;

• стабілізатор;

• клікер;

• гасителі вібрації на тятиві;

• інше навісне обладнання, призначене для контролю довжини розтяжки.

Також не допускається ніяких відміток на луці, які можуть бути використані в якості прицілу. Допускаються розміщення невеликих вантажів або обважнення на рукояті, однак разом з ними (без тятиви) лук повинен проходити через 12-сантиметровий отвір. При цьому на луці допускається наявність полички і плунжера.
В якості баребоу можна використовувати і мисливський рекурсивний лук, виготовлений з дерева, проте класичний лук дасть кращі результати.


Навіщо він такий потрібний?

Існує олімпійський вид спорту - стрільба з лука, де використовуються луки-олімпіки з усім супутнім обвісом, який значно допомагає при пострілі і підвищує точність. Основа таких луків виготовляється з якогось легкого металу або сплаву, а плечі виконуються карбонові або Фібергласові. Прицілювання і налаштування лука ведеться виключно за допомогою відповідного обладнання. Такі луки завжди обладнуються поличкою для стріли.


З іншого боку, є традиційні луки, які представляють собою кілька шарів дерева, склеєних і сформованих певним образів. Стрілянина ведеться переважно інтуїтивним способом, а поличок у таких луків в більшості своїй немає.

Це два види абсолютно різних луків і дві абсолютно різні техніки стрільби, тому цілком закономірно, що з'явилося і нове відгалуження, яке розташовується як би між ними. З одного боку використовується класичний лук, але з іншого боку, прицільні і стабілізуючі пристосування з нього знімаються, так що і стріляти доведеться інтуїтивно.
Організатори лучних турнірів, зіткнувшись з лучникамиз «голих» луків цілком правильно відвели їм окрему нішу, тобто, номінацію.

Несколько слов о технике стрельбы из баребоу

Напевно стрілки з баребоу - це «олімпіки», які бажають отримати нові відчуття, наприклад, спробувати стріляти без прицілу. Хоча це можуть бути і «традіціонщики», бажаючі на час спростити техніку. Розглянемо 2 варіанти.

Що буде новим для стрільця з класичного лука:

утримання лука.  Раніше використовувався досить масивний стабілізатор, які брав на себе всі дрібні поштовхи при пострілі, а тепер вся надія - на контроль руки, що утримує лук;

прицілювання. Це найскладніший етап. Не так-то легко перенести втрату мушки прицілювання. Тепер для того, щоб потрапити з мішень, необхідно використовувати інші методи: поєднувати край наконечника з певною точкою, при необхідності, задіюючи і положення самого лука;

контроль розтяжки. Без використання клікера складно щоразу натягувати тятиву до одного і того ж місця. У цьому лучникові допоможе, в першу чергу, одноманітна прикладка тятиви - до однієї і тієї ж точки на обличчі. Ще одним способом може стати правильний підбір довжини стріл: тобто, Ви натягуєте кожну стрілу до початку наконечника.

Стрілок з традиційного лука, який взяв баребоу, відзначить:

• приємний бонус - наявність полички, яка однозначно визначить положення стріли, незалежно від хвата лівої руки;

• більш зручний хват лука - так як всі баребоу обладнуються так званою пістолетною рукояткою, яка точно лягає в руку;

• центробійность. Під цим терміном ховається той факт, що використання штучних матеріалів, на відміну від дерева, дозволяє більш точно виготовити лук, в результаті чого вплив матеріалів не роблять негативного впливу на точність;

• баребоу, на відміну від традиційного лука, можна розбирати, так що він досить компактно вміститься в невеликий чохол. І не потрібно буде тягати з собою 2х-метрові палиці, тобто, луки;

• наявність плунжера дозволити підлаштувати лук під жорсткість стріли, що раніше було недоступне.


Вивчайте матчастину

Вимоги до баребоу, наведені на початку статті, обумовлені Федерацією 3Д стрільби Росії. В Україні, на жаль, такої організації немає, так що, якщо зберетеся розібрати свій олімпік і брати участь з ним в турнірі як з баребоу, попередньо уважно ознайомтеся з правилами змагань, а особливо - з вимогами до лука. В залежності від організаторів та турніру, вони можуть відрізнятися (значно або незначно), так що буде неприємно, якщо Ви не пройдете зі своїм луком в бажаний дивізіон.

Ну а, кроме того, в качестве снарядов можно использовать стрел из дерева, карбона, алюминия, с наконечниками и оперениям различной формы. Так что материалы и форма стрел также обязательно оговариваются в правилах турнира.

 

1528

Читайте також

Підбір стріл для лука

Підбір стріл для лука

    Після самого лука, стріли є найважливішим компонентом для стрільби. І навіть якщо Ви п...

Вероніка МАРЧЕНКО: «Олімпійська медаль — мрія номер один!»

Вероніка МАРЧЕНКО: «Олімпійська медаль — мрія номер один!»

Наприкінці травня в британському Ноттінгемі завершився Чемпіонат Європи зі стрільби з лука. Саме там...

Ще кілька слів про арбалет

Ще кілька слів про арбалет

Арбалет, пожалуй, одно из самых любопытных военных изобретений в человеческой истории. Внешний вид и...

Імпорт професійного лучного обладнання від JVD Distribution

Імпорт професійного лучного обладнання від JVD Distribution

Дорогі прихильники лучної справи і шановні професіонали!Компанія «Аркусмаркет» відтепер сп...

JivoChat
Viber
Telegram
Допомога Online