Як підвищити витривалість?


Стрільба з луку потребує витривалості. Для випуску кожної стріли у розпал змагань потрібна фізична сила та витривалість. На змаганнях, залежно від формату, передбачається випуск від 60 до 100 стріл. Деякі турніри навіть тривають протягом кількох днів і з кількома раундами на вибування. Без відповідної підготовки стрільба може стати стомлюючою.

Навіть якщо ви не тренуєтесь для змагань, підвищення витривалості допоможе вам стати кращим лучником. Сила покращує працездатність та запобігає отриманню травм. Ось кілька способів підвищити вашу витривалість та силу.


Стріляйте якомога частіше

Один із простих методів розвинути свою витривалість - вистрілювати якнайбільше стріл. Повторення покращує продуктивність та підвищує витривалість. Але встановлюйте перед собою реалістичні цілі та працюйте в рамках своїх можливостей. Надмірна старанність може призвести до травм та поганої форми, що тільки сповільнить прогрес.

Наприклад, почніть із 30 стріл на день кілька разів на тиждень. Додавайте по 10 стріл в тиждень. Ви також можете розбити їх на серії з певною кількістю стріл, випущених разом, перш ніж витягнути їх з мішені. Щоб підготуватися до змагань, збільшуйте кількість серій відповідно до кількості серій у турнірі.


Цілеспрямована практика

Витривалість – це не кількість стріл, які ви можете випустити; йдеться про збереження контролю за кожним пострілом. Тому, тренуючись, не забувайте робити випуск кожної стріли цілеспрямованим. Головні тренери збірної США зі стрільби з луку Кісік Лі та Кріс Вебстер рекомендують лучникам займатися не лише стрільбою, а й спеціальною фізичною підготовкою.

Вправи СФП розроблені для того, щоб допомогти лучникам підготуватися до змагань. Існує кілька різних типів вправ СФП, які можна адаптувати до кожного конкретного лучника та його здібностей. Вправи СФП спрямовані на розвиток сили, структури, гнучкості та витривалості.

Вправа, що покращує витривалість, - це утримуюча вправа. Розтягніть лук, використовуючи правильну техніку. Утримуйте розтягнутий лук не менше 30 секунд. Не забудьте прицілитися, тому що це допоможе вам досягти правильної форми. Зробіть випуск і відпочиньте вдвічі більше, ніж ви провели у повній витяжці луку. Якщо ви не можете утриматися в розтяжці хоча б 30 секунд, це ознака того, що вам необхідно зменшити натяг луку. Встановлюйте перед собою реалістичні цілі, виконуючи цю вправу, та робіть більше повторень.


Не пропускайте кардіо

Дехто забуває, що на додаток до стрільби з луку, вони ще й багато ходять. Кроки сумують з того моменту, коли ви йдете до мішені від лінії стрільби і повертаєтесь назад. Учасники змагань у закритих приміщеннях та на відкритому повітрі змушені проводити на ногах багато годин поспіль. Безліч 3D та польових змагань складаються з піших прогулянок. Навіть якщо ви у чудовій формі для стрільби, втома від ходьби вплине на ваш результат. Додавання кардіо (чи то ходіння, біг, піший туризм або їзда на велосипеді) в свою программу вправ може допомогти вам поліпшити продуктивність.

Розминка та заминка

Як і будь-яка фізична активність, стрільба з луку задіює м'язи. Про ці м'язи важливо дбати, розігріваючи та розтягуючи їх. Робіть швидку розминку перед кожним тренуванням. Це підготує м'язи до стрільби. Коли ви закінчите, витратьте трохи часу на розтяжку. Це скоротить час відновлення та підвищить гнучкість.


Знайдіть час для відновлення

Коли ви розвиваєте витривалість, час відпочинку не менш важливий, ніж час тренувань. Обов'язково давайте своєму організму достатньо часу на відновлення. Відновлення - одна з найважливіших частин тренувальної програми, оскільки вона дозволяє тілу зцілюватися і запобігає травмам. Без відпочинку ви не побачите результатів.

Не намагайтеся перейти від щотижневих занять до щоденних. Щоб досягти результатів, поступово просувайтесь до більшої кількості тренувань, залишаючи достатньо часу для відновлення.

Витривалість не створюється відразу. Це повільний прогрес, що потребує часу та зусиль. Але саме тому результат вартий того.

993
Viber
Telegram