Міфи про луки та лучників


Хто ці загадкові люди, які примудряються, натягнувши шматок мотузки на палицю, вистрілити іншиою палицею, «вбивчо» вразивши дрібну мішень на великій дистанції? Хто вони, що зіграли переломние значення в багатьох історичних моментах? Хто ці стрілки, про яких знімають фільми і мультфільми і навіть, більше того, в яких грають більшість дітей?Це лучники. Про них в різні часи було складено безліч різних міфів, переказів і оповідань. Спробуємо влаштувати огляд найбільш популярних і цікавих, а також спробуємо провести їх аналіз (іноді чисто суб'єктивний, іноді підкріплений фактами).

Іліада

Міф. Згідно з переказами, Одіссей, щоб повернути свою дружину Пенелопу і довести всім, що він справжній цар Ітаки, зробив наступне: він випустив стрілу зі свого лука таким чином, що вона пройшла крізь 12 кілець, що стояли одне за іншим.Аналіз. Цей міф був неодноразово розвіяний декількома дослідниками-аматорами. Справа в тому, що стріла при польоті як би «звивається», тобто, на лінії пострілу залишаються наконечник і оперення, а саме древко, злітаючи з лука, згинається то в одну, то в іншу сторону, то вгору, то вниз. Звичайно, збільшивши діаметр стріли, можна трохи зменшити ці коливаня, проте щоб випустити таку важку стрілу, потрібен буде сильніший лук, який знову змусить її серйозно «звиватися». Іншими словами, в загальному випадку стріла не може пройти через 12 поспіль встановлених кілець.

Вільгельм Телль і яблуко

Міф. Відомо, що в якості покарання якомусь Вільгельм Телль було присуджено збити стрілою яблуко з голови свого сина. Лучник зробив це, таким чином, «відпрацювавши» покарання, з першого пострілу.


Аналіз. Використовуючи традиційний дерев'яний лук (який напевно був і у Телля) на змаганнях, кращі стрілки з 30 метрів примудряються потрапляти в жовті і червоні зони мішені, діаметр яких становить кілька сантиметрів, тобто, можна порівняти з розмірами яблука. А ось найкращі стрілки (а, можливо, і любителі) з блокових і класичних луків потрапляють в ті ж кілька сантиметрів вже, наприклад, з 100 метрів. Так що дивуватися міфу не варто. До речі, не після цієї чи легенди самий центр мішені став називатися «яблучком»?...

Точність Робін Гуда

Міф. І був Робін Гуд настільки точним, що на одному з міських турнірів, після попадання суперника в «яблучко», своїм пострілом надвоє розщепив стрілу конкурента, забезпечивши собі нескінченну повагу.
Аналіз. Така точність, треба сказати, цілком досяжна. На практиці будь-який лучник, з традиційним, блоковим або класичним луком, напевно зіштовхується з періодичним влучанням однієї стріли в іншу стрілу, при якому збиваються хвостовики і псуються (часто недешеві) стріли. Так що таке потрапляння: на людях - престижно, а на тренуваннях - затратно.
Корейський чемпіон зі стрільби з класичного лука потрапляє стрілою в стрілу навіть на відео, а автор цієї статті навіть примудрився один раз не просто збити хвостовикна стрілі, а й розщепити всю стрілу (на жаль) повністю на 2 частини, до самого наконечника.

Інша історія жесту перемоги - Вікторії

Всі знають, що підняті вгору два пальці - вказівний і середній - означають перемогу. І символізує цей жест, як прийнято у всіх, перемогу. Вона ж Victory, першу букву якої і утворюють пальці. Однак є й інше тлумачення цього знака.Всім відома майстерність стрільби з лука англійських лучників, серед яких, до речі, і з'явився неперевершений стрілець Робін Гуд. Також всім відомо, що для пострілу необхідно затиснути тятиву двома або трьома пальцями. Так ось, згідно з історичними відомостями, під час столітньої війни спійманим англійським стрільцям французи відрізали два пальці - вказівний і середній, після чого відпускали їх на волю як безпечних бійців. Таким чином, «карткою» англійців-стрільців стала демонстрація цих двох пальців - мовляв, я живий, в полоні не був, і війну ми виграємо.

Трохи про амазонок

Про амазонок, напевно, чула кожна людина. Нерозумні й майстерні жінки-воїни, які кидали народжених дітей-хлопчиків з обриву в воду, щоб не псувати «чисто жіночий колектив».
Трохи менше людей чули, що амазонки випалювали розпеченим металом собі ліву грудь - за чутками, щоб відрізнятися від інших світських жінокІ вже, звичайно, ще менша кількість читачів знають, що такий «захід» цілком може бути пов'язане зі стрільбою з лука. Справа в тому, що при стрільбі досвідчені лучники одягають спеціальну пов'язку, яка трохи підтягує груди (особливо актуально для жінок, проте використовується і чоловіками теж, особливо на змаганнях), щоб тятива не чиплялась за тіло. Амазонки ж знайшли інший спосіб усунення подібної перешкоди, хоч і не зовсім гуманний ...

 

1709

Читайте також

Виробник луків світового рівня

Виробник луків світового рівня

Якість з 1931 року .Все розпочалося із мрії та нестримного бажання створити найкраще обладнання...

Лук, стріли…та коні?

Лук, стріли…та коні?

Кинути поводи на швидкості 40 км/год, щоб покласти стрілу на тятиву - звучить лякаюче, але це зовсім...

Арбалети Ман Кунг MK-200А1 та МК-200А2

Арбалети Ман Кунг MK-200А1 та МК-200А2

Арбалет МК-200А1 як і арбалет МК-200А2 відверто порадував виконанням дерев'яних частин приклада. Вел...

Цільова стрільба з лука проти польовий стрільби. Target VS Field

Цільова стрільба з лука проти польовий стрільби. Target VS Field

    Польова стрільба з лука дещо відрізняється від вуличної цільової стрільби з лука....

JivoChat
Viber
Telegram
Допомога Online