Як зробити ваш арбалет тихіше

Арбалети часто більш гучні відносно блочних луків. Звук, який ви чуєте при пострілі, - це енергія. Енергія, яка вивільняється після пострілу. Більшість блочних луків мають плечі силою натягу від 40 до 70 фунтів і не більше того. Сила натягу середньостатистичного арбалета зазвичай становить від 150 до 200 фунтів, причому деякі з них нижче цієї позначки, а деякі - вище. Таким чином, під час пострілу генерується набагато більше енергії, й повністю логічним буде те, що арбалет буде значно гучніше, ніж блочний лук. Однак є кілька порад, які допоможуть зробити ваш арбалет тихіше.


Візьміться за ключ

Перший і найбільш суворий економічний спосіб зменшити шум арбалета - це переконатися, що всі кріпильні частини арбалета туго затягнуті. Незакріплені деталі створюють вібрацію під час пострілу, ця надмірна вібрація створює більше шуму. Перевірте всі болти на арбалеті. Є кілька поширених проблемних місць. Кріплення ківерів та оптичних прицілів, досить часто розхитуються, пару крапель клею-фіксатора різьби допоможуть надійно закріпити болти від довільного викручування.


Установка демпферів

Багато сучасних арбалетів постачаються з встановленими на заводі обмежувачами тятиви вигляді гумових демпферів, які слугують упором для тятиви після пострілу. Популярною тактикою збільшення площі елементів, які розсіюють вібрацію, буде установка віброгасників на плечі арбалета. А також додаткова установка глушників вібрації тятиви, що знижують загальний рівень шуму від пострілу.

Збільшення ваги

Звук арбалета - це енергія, яка залишає арбалет після пострілу. Важливо також розуміти, що стріла поглинає велику кількість енергії, отже, багато звуку. Якщо ви коли-небудь будете поруч, при пострілі з арбалета в холосту без стріли (не намагайтесь цього робити, може бути завдано шкоди арбалету), ви почуєте гучний тріск, який набагато гучніше, ніж звичайний звук пострілу арбалета. Це тому, що не було стріли, що поглинає енергію, і вся енергія від пострілу змушена була, розсіюватись через арбалет та його плечі.


Так як енергія ніколи не зникає і не виникає з нічого, вона лише перетворюється з одного виду в інший або переходить з одного тіла або системи до іншого тіла або системи тіл.

При використанні більш важкої стріли при пострілі на стрілу передається більше сили, внаслідок чого кінетична енергія стріли зростає, а в арбалеті залишається менше потенційної енергії.

Використовуючи важкі стріли - буде відмінним способом заспокоїти арбалет. Зверніть увагу, що це зменшить початкову швидкість пострілу вашого арбалета, але стріла буде нести більше інерції та утримувати більше енергії на коротких дистанціях.


Тренування

Багатьох мисливців турбує звук, створюваний арбалетом після натискання на спусковий гачок. Слід подумати про звук, до натискання на курок. Коли ми перемикаємо запобіжник, характерне клацання може видати вашу позицію. Багато з нас поспішають, просто клацаючи запобіжником, не думаючи про шум. На полюванні ці звички зберігаються. Якщо ви потренуєтеся плавно переміщати запобіжник з «безпечного» положення в «стріляти» на стрільбищі, це стане частиною вашого робочого процесу, і ви будете діяти таким же чином під час полювання.

Дотримуючись цих порад, це може зробити вас і ваш арбалет тихіше в сезон полювання. Успіхів!

Оригінал статті: https://crossbowexpert.com/2017/06/07/how-to-make-your-crossbow-quieter

74
JivoChat
Viber
Telegram
Допомога Online