Арбалет для відпочинку та розваг


    Арбалет - це покращений лук. Ця проста фраза може викликати бурю емоцій у знавців, які скажуть, що:

  • Арбалет стріляє не так далеко;
  • Стріли (тобто, болти) у нього інші;
  • Швидкість стрільби у арбалета набагато нижче, ніж у лука.І взагалі, арбалет і лук - це двы різні види зброї, кожна з яких має своє призначення ... Вірніше, мали! Тому що середні століття залишилися далеко позаду, і сьогодні вже ніхто не використовує ні арбалет, ні лук для добування собі їжі (хіба що корінні індійці), захисту від диких звірів (можливо, деякі екстремали і шанувальники історичної зброї) або битви з супротивниками (крім , хіба що, спецслужб).


Арбалет на сьогоднішній день використовується тільки для розваги. Інша справа, що кожен стрілець по-своєму визначає свою захопленість:

  • одні до скоринки вивчать всі історичні факти, замовлять або самі виготовлять максимально наближений до старовини арбалет, відвідуючи різні реконструкторські заходи;
  • іншим буде цікаво досягти мети, тобто, потрапити в мішень. В даному випадку і арбалети вже інші - блокові, особливо потужні, з оптичним прицілом і купою інших пристосувань, максимально спрощують життя стрілку;
  • просто спробувати. Це люди, які намагаються максимально розширити свій кругозір і постійно пробують різні розваги, щоб відчувати нові відчуття. Саме для цієї категорії людей створюються розважальні лучно-арбалетні тири переважно на морі, в парках та інших місцях масового скупчення відпочиваючих людей. Також організовуються і виїзні тири

Простота - запорука популярності

Якщо порівнювати лук і арбалет, то стрільба з арбалета вимагає мінімального часу підготовки, адже дана зброя схоже з вогнепальною: у стрільця є приціл, курок і вже направлений снаряд. Необхідно лише прицілитися і натиснути на курок, відправивши снаряд (не кулю, а арбалетний болт) в ціль. Можливо, з цієї причини в розважальних тирах арбалет в деяких випадках навіть більш популярний, ніж лук: арбалет простий і зрозумілий.

Це дивне слово «шнеппер»

Традиційний арбалет (стріломет) використовує в якості снарядів стріли (коротші і важкі в порівнянні з лучними), які ще називаються болтами.

Шнеппери - це арбалети, які стріляють сталевими кульками (наприклад, металевими). Для цього на тятиві виконується спеціальне пристосування.

У чому принципова відмінність цих арбалетів? Традиційний арбалет з болтами - це більш історичний аналог. Снаряди летять далі і точніше.

А ось шнепери використовуються переважно для розваги:

  • Кулька в порівнянні зі стрілою, летить набагато менше, так що знижується безпека при стрільбі;
  • Кулька в порівнянні з наконечником стріли, навіть тупим, має набагато меншу пробиваємості, так що за допомогою шнепперу пробити стінку намету, організованої під виїзний тир, набагато складніше.
  • Кульки коштують набагато дешевше арбалетних болтів, а служать довше.

А якщо замислитись про більш професійне застосування шнепперов - то вони можуть стати в нагоді і для полювання - щоб не пошкодити тушу дрібної тварини або її цінну шкуру.

Існують і так звані гібридні арбалети, які при мінімальному переобладнанні (або ж без нього) можуть стріляти як болтами, так і кульками.

Все нове - добре забуте старе

Сьогодні мало, кого можна здивувати пневматичною гвинтівкою або пістолетом. Не викликають особливого захоплення і лазерні гвинтівки, які стріляли пучками світла (незважаючи на те, що подібні екземпляри використовуються на тренуваннях бійців спецпідрозділів). А от давні луки та арбалети знову знаходять свою популярність. Деякі стрілки хочуть просто спробувати вистрілити і потрапити в мішень, відчути виникаючі при цьому відчуття. Іншим же важливо зробити хоч один результативний постріл, щоб потім розповісти друзям про свої дослідження, підкріпивши їх парою-трійкою фотографій. Різні цілі, але результат - один: біля намету з луками і арбалетами завжди більше людей, ніж біля поруч розташованого пневматичного тиру.

Виїзний тир як захід

В даний час стрільба з арбалета може бути включена як окремий захід на будь-якому святі, будь це корпоратив, день народження або просто зустріч друзів. При цьому організуюча компанія надає все необхідне обладнання для стрільби (з виїздом на місце) - луки та арбалети, стріли і кульки, мішені і стрелоулавітелі, захисне екіпірування. Крім того, «додається» досвідчений інструктор, який допоможе всім охочим зробити правильний постріл з лука або арбалета, а також не допустить порушень техніки безпеки.


Подібні заходи в Запоріжжі організовує професійне арбалетної-лучний тир «Аркус», працівники якого не тільки успішно тренують запорізьких лучників, але і разом з ними відвідують і виграють різні турніри, як в Україні, так і за кордоном.

2137

Читайте також

Аксесуари для арбалета

Аксесуари для арбалета

          При покупці арбалета або лука у непідготовленої людини ...

Арбалет в історії. В чому перевага арбалета?

Арбалет в історії. В чому перевага арбалета?

 Китай. Считается, что китайцы были первыми создателями этого оружия (об этом свидетельств...

Як обрати арбалет для полювання

Як обрати арбалет для полювання

Перш ніж брати на полювання арбалет ...Не забувайте про три основні особливості цієї зброї:Перша - в...

Як правильно вибрати арбалет

Як правильно вибрати арбалет

    Пропустимо стандартну воду типу: що таке арбалет, його переваги, історія і т.п. і пере...

JivoChat
Viber
Telegram
Допомога Online