Подгонка нового напальчника для стрільби

Напальчник захищає ваші пальці під час стрільби та дозволяє плавно здійснювати спуск тятиви. Напальчники бувають різних видів та розмірів.


Тип напальчника повинен відповідати лучній дисципліні, в якій ви стріляєте. Наприклад, якщо ви стріляєте з пустого лука barebow (без додаткових аксесуарів), вам знадобитися напальчник для хвата трьома пальцями під стрілою, або спеціальний barebow-напальчник, з мітками для «ходу» по тятиві.


Якщо ви стріляєте з рекурсивних Олімпійських луків, то необхідний вам напальчник з розділеними пальцями та додатковим розмежувачем між вказівним та середнім пальцем. Більшість лучників віддають перевагу напальчникам, у яких є пластмасовий або металевий виступ в основі.


Лучники що стріляють з традиційних луків можуть віддавати перевагу напальчникам під хват трьома пальцями (three-under) або напальчникам з розділеними пальцями (split-finger) в залежності від стилю стрільби.


Напальчники бувають маленького, середнього, великого і дуже великого розміру, що пропорційно відповідає розміру долоні лучника. Якщо ви купуєте свій перший напальчник, рекомендуємо ознайомитися з розмірними сітками виробника та підібрати правильний розмір. Також напальчники бувають для правої та лівої руки, вибирайте той який відповідає вашій домінантній руці.

Після того як ви підібрали правильний тип та розмір напальчника, ви готові почати процес індивідуальної підгонки шляхом обрізки шкіри.

Дістаньте напальчник з пакування, при необхідності ознайомтеся з інструкцією та зберіть його. Потім зробіть кілька пострілів, поки на шкірі не створиться складка. Ця складка покаже, де лежить тятива, і буде слугувати орієнтиром для обрізки.

Шкіряна вставка напальчника виготовлена навмисно трохи більше заявленого розміру, що б покупець міг обрізати шкіру під індивідуальні потреби. Зазвичай напальчники зроблені з декількох шарів шкіри або гуми. Що б відзначити лінію обрізки, обведіть пальці маркером на внутрішньому шарі. Переконайтеся, що ви вирівняли складку на шкірі та місце на пальцях, яким натягується тятива.


Потім зробіть обрізку всіх шарів у формі півмісяця, орієнтуючись по контуру пальців.

Далі трохи вкоротите верхній шар напальчника, який дотикається тятиви. Він повинен бути коротше приблизно на 1/16 дюйма (1,5 мм) щодо інших шарів. Це дозволяє краям всіх шарів напальчника бути однаково рівними та збігатися при обхваті тятиви пальцями в момент натягу тятиви.


Зробіть кілька пострілів, що б протестувати напальчник. Якщо ви відчуваєте дотик до обличчя країв напальчника, то його необхідно підрізати. У момент прицілювання, коли ви утримуєте тятиву лука, шкіра напальчника повинна повністю покривати ваші пальці, але не виходити за межі кінчиків пальців.

Для максимально комфортної та результативної стрільби, шкіру більшості напальчників необхідно розробити. Чим більше ви будете стріляти, тим більш гладкою та м'якою буде текстура верхнього шару напальчника. Тому найкращий спосіб «зламати» шкіру - багато стріляти. Деякі спортсмени під час періоду обкатки, наносять дитячу присипку або її аналоги, що робить шкіру більш піддатливою та забезпечує краще ковзання тятиви. Важливо пам'ятати, що якщо ви плануєте брати участь в змаганнях, непоганим варіантом буде мати резервний напальчник, який вже був налаштований та обрізаний під вашу руку.


Напальчник є обов'язковим аксесуаром для безпечної та правильної стрільби. Правильно підібраний напальчник допоможе в досягнені кращих результатів стрільби з лука.

Оригінал статті: https://archery360.com/2021/04/14/break-in-and-trim-your-new-finger-tab

90
JivoChat
Viber
Telegram
Допомога Online