Аксесуари для стрільби з блочного лука

     Незважаючи на те, що сучасний блочний лук можна по праву назвати технічною досконалістю в порівнянні з усіма іншими типами луків, проте, і для стрільби з настільки досконалої зброї лучнику потрібно набір необхідних аксесуарів, які зроблять процес стрільби більш зручним, точним і комфортним.    У цій статті ми розглянемо безпосередньо пристосування для стрільби з блочного лука, які встановлюються не на лук, а одягаються на стрілка і, відповідно, не надаються в комплекті.


Крага    Принцип випуску стріли з будь-якого лука однаковий, будь це традиційна або блочна модель. Таким чином, можливість отримати удар тятивою по зап'ястку або передпліччя, залишається і в разі використання більш досконалого блочного лука. Для захисту використовується крага, що представляє собою пластину з певного щільного матеріалу, яка закріплюється на руці гумками, шнурками або іншим способом. Матеріалом для краги може служити шкіра (як і у випадку з традиційним луком), так і пластмаса або інший матеріал.


В'язочка


    Таким цікавим способом називається мотузка, яка утримує лук після пострілу. Справа в тому, що при пострілі не рекомендується щільно охоплювати лук лівою рукою, а слід просто упиратися в нього, так що після пострілу лук сам по собі (не в останню чергу за рахунок стабілізатора) здійснює «пірнабчий» рух вперед, і ця в'язочка його утримує. Подібний спосіб утримання лука також використовується при стрільбі з олімпіка і навіть з традиційного лука, проте останній варіант досить рідкісний.


Колчан

    Щоб тримати стріли готовими до випуску, необхідно обов'язково обзавестися колчаном, найчастіше для блочного лука він виконується поясним, аналогічним колчану олімпіка. Також досить поширеним є так званий ківер, який являє собою місце установки запасних стріл на самому луці - це особливо зручно для полювання на справжню дичину в лісах.

Чохол для транспортування


    Блочний лук, як ніякий інший потребує захисту від навколишнього середовища, так як складається з безлічі рухомих частин, в тому числі з мастилом і особливо точними поверхнями. Правильно підібраний чохол значно подовжить час експлуатації Вашої зброї. Не варто забувати, що такий «транспорт» може бути м'яким або жорстким. М'який чохол легший, проте, забезпечить менш надійний захист лука.
Виймачі стріл


    Більшість блочних луків відрізняється значною силою натягу і швидкістю випуску стріли. А самі стріли являють собою надлегкі карбонові трубки з досить глибоко проникаючим наконечником. В результаті дістати стрілу з мішені голими руками в деяких випадках просто неможливо. Ось для вилучення стріл і використовуються спеціальні пристосування, що представляють собою гумові (або прогумовані) шматочки з жолобом під стрілу. Такий виймач для стріл вішається на пояс при стрільбі, щоб бути завжди під рукою.
Лінійка

    Ні для кого не є таємницею, що навіть спеціалізовані дакронові нитки схильні до розтягування. Так що через  певний час база лука (відстань від полички до місця установки стріли) зменшується, змінюючи характеристики лука і зміщуючи точку прицілювання. А так як в разі блочного лука втрата навіть мінімальної кількості точності може привести до катастрофи на змаганнях, базу лука необхідно контролювати постійно. Це робиться за допомогою спеціальної лінійки, вдосконаленою точним кріпленням на тятиву.


Реліз


    Випуск стріли з блочного лука виконується більш гуманно для пальців і більш просто для самого стрільця. Для натягу стріли використовуються так звані релізи, в першому наближенні представляють собою курок для захоплення і спуску тятиви - вони кріпляться на зап'ясті. Конструкції релізів можуть відрізнятися, однак будь-який з них забезпечить набагато кращий і плавний спуск, ніж простий спуск пальцями, нехай з напальчником чи в перчатці.Для обслуговування блочного лука

        Якщо традиційний лук є найбільш простим в обслуговуванні, і навіть в ремонті, то для «спілкування» з блочним луком, навіть на рівні простого користувача буде необхідний набір певних інструментів.
        Наприклад, це:
        1. Набір шестигранників. Більшість з'єднання блочного лука розраховані якраз на застосування таких інструментів.
        2. Прес для стиснення плечей лука. Даний аксесуар необхідний для будь-яких важливих операцій з блочним луком, які вимагають зняття тятиви: налаштування піп-сайту, регулювання або заміна самої тятиви, роботи з тросами та ін. Пам'ятайте: якщо Ви вирішите зняти тятиву з блочного лука без використання подібного преса, Ви можете нанести своєї зброї значної шкоди, а то і зламати його. Так чи варто ризикувати?
        Більш детально ознайомитись з аксесуарами для стрільби з лука Ви можете на нашому сайті.
2497

Читайте також

Голий лук або Баребоу

Голий лук або Баребоу

Людина буде голою, якщо у нього забрати весь одяг. А чи може лук бути голим? Може. Якщо з нього знят...

Лук -  найкращий подарунок дитині

Лук - найкращий подарунок дитині

    Як зробити дійсно приголомшливий подарунок дитині?    Як урізноманітнити доз...

Арбалет для відпочинку та розваг

Арбалет для відпочинку та розваг

    Арбалет - це покращений лук. Ця проста фраза може викликати бурю емоцій у зн...

Безпека під час стрільби з луку

Безпека під час стрільби з луку

У кожному виді спорту є правила, і стрільба з луку не є винятком. Гарна новина полягає в тому, що пр...

JivoChat
Viber
Telegram
Допомога Online